środa, 5 stycznia 2011

Fryzjer z bejsbolem w ręku

I ostatni z opisywanych w akcie oskarżenia ustawionych meczów. Opisuję go osobno ze względu na sposób "przekonania" sędziego do ustawienia meczu.

347. Czarni Wróblewo - Lechia Kostrzyń 2:0 (28 marca 2004 roku)
Sędzią tego spotkania był Robert W. - młody sędzia z Poznania terminujący u Zbigniewa R. - innego poznańskiego sędziego, ściśle współpracującego z Ryszardem F. Fryzjer w dniu meczu skontaktował się z arbitrem i polecił mu przyjazd do miejscowości, w której mieszkał - Zielonejgóry. Szykujący się do meczu sędzia obawiał się tego spotkania i wziął ze sobą innego wielkopolskiego sędziego - Adama K. Po drodze wzięli ze sobą też jednego z asystentów Roberta W. W drodze Robert W. opowiedział Adamowi K., że Fryzjer oczekuje od niego zwycięstwa Czarnych. Doświadczony arbiter - współpracujący z Fryzjerem - stwierdził, że W. musi przystać na żądania Ryszarda F. bo inaczej może się pożegnać z karierą sędziowską.
Po przyjechaniu na miejsce Fryzjer, który trzymał kij bejsbolowy, rozmawiał początkowo z Adamem K. Następnie powiedział Robertowi W.: „widzisz młody, gospodarze mają wygrać”. Wypowiadając te słowa uderzał kijem w dłoń. Robert W. potraktował te słowa jako groźbę fizyczną i zgodził się na ustawienie meczu. Czarni wygrali 2-0.

Czytaj o tym jak Fryzjer rzekomo groził świadkowi.
Czytaj o tym jak Fryzjer witał się ze znajomymi.
Czytaj o tym jak zatrzymano Fryzjera.
Czytaj o tym kto broni Ryszarda F.
Czytaj o ustaleniach ws. "kariery" Fryzjera.
Czytaj o zeznaniach byłego prezesa Arki Gdynia obciążających Fryzjera.
Czytaj o tym jak Fryzjer odgrażał się dziennikarzom po uchyleniu aresztu.
Czytaj o dziennikarzach, z którymi kolegował się Fryzjer.

Zawarty tu opis to ustalenia prokuratury, które dopiero zweryfikuje sąd.
W poprzednich odcinkach opisałem jak mecze ustawiały: Lech Poznań (czytaj tutaj), Widzew Łódź (czytaj tutaj), GKS Bełchatów (czytaj tutaj), Cracovia (czytaj tutaj), Jagiellonia Białystok (czytaj tutaj), Arka Gdynia (czytaj tutaj), Górnik Polkowice (czytaj tutaj), Świt Nowy Dwór (czytaj tutaj), Pogoń Szczecin (czytaj tutaj), GKS Katowice (tutaj), Górnik Łęczna (czytaj tutaj), Podbeskidzie Bielsko - Biała (czytaj tutaj), Zagłębie Sosnowiec (czytaj tutaj), Piast Gliwice (czytaj tutaj), Szczakowianka Jaworzno (czytaj tutaj), Ceramika Opoczno, Stasiak Opoczno i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (czytaj tutaj) Odra Opole (czytaj tutaj), Kotwica Kołobrzeg (czytaj tutaj), Kujawiak Włocławek (czytaj tutaj i tutaj) i Zawisza Bydgoszcz (czytaj tutaj).

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!