poniedziałek, 4 lipca 2011

Skazany za korupcję trener w Widzewie Łódź

Przegląd Sportowy pisze dzisiaj, że skazany za korupcję w Koronie Kielce Andrzej Woźniak znalazł zatrudnienie w Widzewie Łódź. Będzie tymczasowo zajmował się szkoleniem bramkarzy. 

Były reprezentant Polski pojechał z Widzewem na obóz w Pęcławiu. Andrzej Woźniak nie jest związany żadną umową z klubem, ale z zespołem przebywa na zgrupowaniu, bo przeciąga się sprawa pozyskania nowego trenera bramkarzy Widzewa. Z dniem 30 czerwca skończył się kontrakt Andrzejowi Kryształowiczowi i na jego miejsce szukamy odpowiedniej osoby. Woźniak do tego czasu będzie pomagał trenerom w przygotowaniu bramkarzy – informują w Widzewie.

We wrześniu 2009 roku trener został skazany na 2,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 30 tysięcy złotych grzywny i roczny zakaz działalności w profesjonalnej piłce nożnej. Musiał zapłacić 6 tys. 470 złotych kosztów sądowych (więcej tutaj).

W październiku 2009 roku Andrzej Woźniak usłyszał karę dyscyplinarną - 5 letnim zakazem wykonywania zawodu i 10 tys. zł grzywny. Orzeczenie to jednak zostało uchylone przez Trybunał Arbitrażowy przy PKOl.
WD ma się nią zająć w ciągu dwóch miesięcy - zapowiedział szef wydziału Andrzej Jędrych. 

Korupcja w Koronie Kielce
Korupcja w Widzewie Łodź