piątek, 27 maja 2011

Kolejni sędziowie dożywotnio wyrzuceni z PZPN

Wydział Dyscypliny PZPN dożywotnio zdyskwalifikował kolejnych sędziów zamieszanych w korupcję. Decyzja zapadła na czwartkowym posiedzeniu WD.

Pierwsze wyroki w akcie oskarżenia dotyczącym gangu Fryzjera 1 czerwca

Wrocławski sąd rejonowy wyda pierwsze wyroki w akcie oskarżenia dotyczącym  gangu Fryzjera 1 czerwca. 38 oskarżonych stawiło się na dzisiejszym posiedzeniu i podtrzymało swoje wcześniejsze deklaracje. W sprawie siedmiu osób, których nie było dzisiaj w sądzie zwołane zostanie odrębne postępowanie. 

Posiedzenie ws. dobrowolnego poddania się karze rozpoczęte. Relacja na żywo

Przed wrocławskim sądem rejonowym rozpoczęło się posiedzenie, na którym rozpatrzone mają być wnioski o dobrowolne poddanie się karze tych co wyrazili taką chęć w akcie oskarżenia dotyczącym gangu Fryzjera.

Sędzia Zbigniew Moska zwołał posiedzenia na godzinę 9.00.  Nasza relacja jest możliwa dzięki pomocy Marcina Rybaka z Gazety Wrocławskiej. Dziękuję!

9:20 Na razie sędzia pyta każdego z oskarżonych czy podtrzymują wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Na razie wszyscy zapytani potwierdzają gotowość ukarania bez procesu.


9:30 Na rozprawę nie stawiło się siedmiu oskarżonych:
Ireneusz G. 
Grzegorz K. 
Piotr K. 
Dariusz M.
Wojciech Sz. 
Sławomir B.
Tadeusz K.

9:40 Sąd w kilku przypadkach modyfikuje wnioski ze względów formalnych i technicznych

9:44 Wniosek podtrzymuje właśnie Artur S. Jeszcze jedenaście wniosków.

9:45 Wniosek podtrzymuje Grzegorz S.

9:49 na sali sądowej jest tylko prokurator Robert Tomankiewicz. Nie ma drugiego współautora aktu oskarżenia Krzysztofa Grzeszczaka.

10.17 - wyrok zostanie ogłoszony 1 czerwca o 9.00

Pełna lista osób, które dobrowolnie poddają się karze

Czytaj listę oskarżonych w głównym akcie oskarżenia.

Dzisiaj pierwsze wyroki w akcie oskarżenia dotyczącym gangu Fryzjera?

Wrocławski sąd wreszcie ma dzisiaj rozpatrzyć wnioski o dobrowolne poddanie się karze tych co wyrazili taką chęć w akcie oskarżenia dotyczącym gangu Fryzjera.

Sędzia Zbigniew Moska zwołał posiedzenia na godzinę 9.00. Jak się dowiedział blog Piłkarska Mafia - sąd wezwał wszystkich, którzy dobrowolnie poddali się karze (tutaj cała lista) - łącznie 45 osób. Czy jednego dnia zdoła ogłosić wyroki? Trudno powiedzieć. Jeżeli będzie chciał przesłuchać wszystkich oskarżonych może nie zdążyć. Będziemy informować na bieżąco.

Czytaj listę oskarżonych w głównym akcie oskarżenia.