środa, 15 czerwca 2011

Oszustwo na "Fryzjera"

Kilka dni po zatrzymaniu Ryszarda F. - głównego podejrzanego w śledztwie dotyczącym korupcji w polskim futbolu pojawiła się osoba, która postanowiła na tym zarobić. Oszust spod Częstochowy podawał się za adwokata i zbierał pieniądze na obronę "Fryzjera"!

Jarosław Ż. chce się odwołać od wyroku?

Były sędzia Jarosław Ż. prosi o pisemne uzasadnienie wyroku. Może to oznaczać, że orzeczenie Sądu Rejonowego Wrocław Śródmieście, w którym dobrowolnie poddał się karze nie spodobało mu się. Wystąpienie o pisemne uzasadnienie otwiera bowiem droge do apelacji od wyroku.

Zwykle po ogłoszenie wyroku ws. dobrowolnego poddania się karze sąd czeka siedem dni na wniosek o pisemne uzasadnienie. Jeżeli takiego wniosku nie ma - wyrok się uprawomocnia. Jeżeli jest prośba o pisemne uzasadnienie - może to oznaczać, że nieprawomocnie skazany chce się odwołać. Napisanie uzasadnienia może zająć sędziemu nawet kilka miesięcy. Sama sentencja wyroku liczy ponad 250 stron.

Wyrok w tej sprawie zapadł 1 czerwca (więcej znajdziecie tutaj). Jarosław Ż. został skazany na 3 lata więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 40 600 zł. grzywny, 3 letni zakaz działania w profesjonalnym futbolu, zwrot 138 tysięcy złotych wziętych łapówek.

Czytaj listę oskarżonych w głównym akcie oskarżenia.
Czytaj listę oskarżonych, którzy dobrowolnie poddają się karze.

Były obserwator PZPN zatrzymany

Były obserwator piłkarskiej ekstraklasy został rano zatrzymany przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

54 letni Roman D. został zatrzymany w swoim miejscu pracy w Luboniu. Dzisiaj został przewieziony do Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu i usłyszał zarzuty. Dotyczą one korupcji w Miedzi Legnica - dowiedział się blog Piłkarska Mafia. Prokurator Wiesław Bilski nie odbierał dzisiaj telefonów - stąd brak informacji na temat szczegółów zarzutów.

Wrocławska prokuratura przygotowuje akt oskarżenia, który ma trafić do sądu do końca lipca.

Korupcja w Miedzi Legnica.