środa, 9 lipca 2014

24 b. sędziów i obserwatorów skazanych. Wszystkie kary w zawieszeniu! [korupcja w Kujawiaku, Radomiaku, Górniku Polkowice, Górniku Łęczna, Jagiellonii, Zagłębiu Lubin, GKS Bełchatów, Arki Gdynia, Koronie Kielce, Piaście Gliwice, Zagłębiu Sosnowiec i Widzewie Łódź]

Sąd Okręgowy we Wrocławiu uznał za winnych wszystkich 24 oskarżonych o udział w ustawianiu meczów. Teraz czas na wymiar kary!
Łącznie oskarżonych w tym wątku jest 18 byłych sędziów i 6 obserwatorów. Ich sprawa została wyłączona z wielkiego aktu oskarżenia dotyczącego tzw. gangu Fryzjera. Najbardziej znani: to b. sędzia międzynarodowy Marek M., znany niegdyś arbiter ligowy Tomasz C. i b. obserwator i szef szkolenia sędziów PZPN Stanisław Ż. z Góry.

Wrocławski sąd ogłasza wyrok ws. 24 byłych sędziów i obserwatorów!

Ogłaszanie sentencji i uzasadnienia może potrwać wiele godzin. Rozprawa rozpoczęła się o 7:45.

Łącznie oskarżonych w tym wątku jest 18 byłych sędziów i 6 obserwatorów. Ich sprawa została wyłączona z wielkiego aktu oskarżenia dotyczącego tzw. gangu Fryzjera. Mowy końcowe w tym procesie rozpoczęły się 24 czerwca - przemawiali wówczas m.in. prokuratorzy (zażądali trzech kar bezwzględnego więzienia - tutaj szczegóły).