piątek, 29 kwietnia 2011

Wyrok ws. korupcji w Unii Tarnów

Piłkarze tarnowskiej Unii zostali skazani za sprzedawanie meczów. Sąd okręgowy wydał kolejny wyrok w aferze korupcyjnej w tym klubie. Orzekł kary od kilku miesięcy do dwóch lat więzienia w zawieszeniu.

Jak podaje IAR - ośmiu zawodników klubu oraz sędzia piłkarski zostali uznani za winnych ustawiania wyników spotkań i czerpania z tego korzyści majątkowych. Oskarżeni zarówno płacili za wygranie spotkania jak i czerpali zyski z przegrania meczu. Średnio ustawiony mecz kosztowałod 3 do 4 tysięcy zł, ale były i takie, które kosztowały nawet 10 tysięcy zł.

Wobec oskarżonych orzeczono również kary finansowe, muszą także zwrócić pieniądze, które uzyskali w wyniku oszustwa. Sąd uniewinnił ich natomiast z zarzutu działania w zorganizowanej grupie przestępczej z powodu braku dowodów. W sprawie wcześniej wyroki usłyszało już ponad 40 zawodników tarnowskiej drużyny.
  
Akt oskarżenia ws. korupcji w Unii Tarnów
Pierwsze wyroki ws. korupcji w Unii Tarnów

Polkowice: Bogdan J. skazany

Kolejna osoba oskarżona o korupcję skazana. Dobrowolnie poddał się karze Bogdan J. - były piłkarz RKS Radomsko. 

Sąd Rejonowy w Lubinie skazał w czwartek Bogdana J. na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Były piłkarz musi też oddać 6 tys. zł. łapówki i zapłacić 2 tys. zł. grzywny.

Łącznie sąd skazał już 30-tu spośród 48 oskarżonych o korupcję w Górniku Polkowice i RKS Radomsko.  Oskarżenie dotyczy 40 meczów Górnika Polkowice. Proponowane i wręczane łapówki oscylowały od kilku tysięcy do 100.000 złotych. Piłkarze RKS Radomsko w czerwcu 2005 roku sprzedało za 30 tys. zł mecz Górnikowi Polkowice.

Akt oskarżenia ws. Górnika Polkowice - lista oskarżonych
Czytaj o wyrokach ws. korupcji w Górniku Polkowice cz. 1 cz. 2
Czytaj o tym jak piłkarze Zagłębia i RKS zgłaszali się do prokuratury
Czytaj jak RKS Radomsko sprzedał mecz Górnikowi Polkowice
Czytaj o dyskwalifikacji Jarosława Lato
Czytaj o dyskwalifikacji Zdzisława Leszczyńskiego
Czytaj o dyskwalifikacji Rafała Dopierały i Radosława Kowalczyka
Czytaj o tym jak działacze RKS chcieli kupić mecz z Zagłębiem

Proces Andrzeja Brzezińskiego znowu odroczony

Proces Andrzeja Brzezińskiego, byłego członka zarządu Unii Janikowo ponownie został odroczony.

Proces przełożono z 11 marca bo obrońca oskarżonego wniósł o danie mu więcej czasu na zapoznanie się z aktami sprawy. Chciał m.in. przeanalizować informacje o bilingach rozmów telefonicznych.

Tym razem powód jest życiowy. Sędzia prowadząca sprawę nie mogła dzisiaj przybyć do sądu z powodu konieczności opieki nad dzieckiem - pisze Express Bydgoski. Nowego terminu rozpoczęcia procesu nie wyznaczono.

Czytaj o oskarżeniu o korupcję burmistrza Janikowa
Czytaj o rozpoczęciu procesu ws. Unii Janikowo
Czytaj o pierwszych wyrokach ws. Unii Janikowo
Czytaj listę ustawionych meczów Unii Janikowo