poniedziałek, 11 kwietnia 2011

Zagłębie Lubin: nie komentujemy informacji

Po naszej publikacji o akcie oskarżenia ws. meczu Cracovii z Zagłębiem Lubin dolnoślaska drużyna wydała oświadczenie w tej sprawie. Oto jego treść:

"Klub Zagłębie Lubin SA wstrzymuje się z komentowaniem informacji medialnych, dotyczących wpłynięcia do prokuratury aktów oskarżenia dla byłych i obecnych zawodników naszego Klubu. Akt oskarżenia sformułowano pod zarzutem ustawienia meczu Cracovia – Zagłębie Lubin w sezonie 2005/06. Jednocześnie Klub jest zainteresowany kompletnym i jak najszybszym wyjaśnieniem sprawy. Ponadto, deklaruje gotowość do pełnej współpracy w tej kwestii z organami wymiaru sprawiedliwości. Klub chce zapoznać się z wszelkimi niezbędnymi informacjami dotyczącymi wspomnianego spotkania, potencjalnego zajścia czynu korupcyjnego, okoliczności postawienia aktu oskarżenia oraz samego procesu. W związku z tym, zamierza zwrócić się do prokuratury z wnioskiem o udostępnienie materiałów w wyżej wymienionej kwestii. Po szczegółowej analizie niezbędnych informacji podejmiemy odpowiednie działania dla wyjaśnienia sprawy.

Szczegóły aktu oskarżenia.

Reprezentanci Polski oskarżeni o korupcję

Jedni z najbardziej znanych polskich piłkarzy oskarżeni o korupcję. Do sądu Rejonowego Wrocław - Śródmieście trafia dzisiaj akt oskarżenia dotyczący ustawienia meczu Cracovii z Zagłębiem Lubin, którego wynik dał dolnośląskiej drużynie awans do Pucharu UEFA i grę w prestiżowych rozgrywkach w sezonie 2006/2007. Oskarżonych zostało 6 byłych i obecnych reprezentantów Polski, dwóch kolejnych zostanie jeszcze oskarżonych.