wtorek, 22 września 2009

Byli piłkarze Pogoni Szczecin zwolnieni do domu


Późnym wieczorem zakończyło się przesłuchanie dwóch byłych piłkarzy Pogoni Szczecin. Artur B. i Grzegorz M. zostali wczoraj wieczorem zatrzymani przez policję i dzisiaj dowiezieni do Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu.

Widzew bez punktów karnych

Dobra wiadomość dla Widzewa Łódź. PZPN uznał, że klub nie powinien mieć odpisanych w sezonie punktów ujemnych. Był to element kary za korupcję.

Jagiellonia Białystok pogodzona z karą za korupcję

Jagiellonia Białystok nie będzie walczyć o złagodzenie kary za ustawianie meczów (więcej o karze tutaj). Klub wydał oświadczenie w tej sprawie:

Nowe zatrzymania w śledztwie korupcyjnym

Zatrzymani wczoraj wieczorem to Artur B. były piłkarz Pogoni Szczecin i Śląska Wrocław oraz Grzegorz M. - były piłkarz Pogoni. Zostali już dowiezieni do prokuratury i są przesłuchiwani.

Wydział dyscypliny PZPN zajmie się Dariuszem W.

Dariusz W., były reprezentant Polski i trener Korony Kielce dobrowolnie poddał się karze i został w ubiegłym tygodniu skazany na trzy lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat, 100 tysięcy złotych grzywny i trzyletni zakaz działania w profesjonalnym futbolu (czytaj tutaj). Jak pisze Gazeta Wyborcza - były szkoleniowiec może się wkrótce spodziewać kary dyscyplinarnej PZPN.