czwartek, 5 marca 2009

Proces ws. Arki Gdynia: multimedialne wystąpienie prokuratora Tomankiewicza

Tak szczegółowego wystąpienia prokuratorów w mowie końcowej chyba nikt się nie spodziewał. Robert Tomankiewicz posiłkował się w swojej trwającej dziś (a niedokończonej) mowie slajdami wyświetlanymi na ścianie sądowej sali (niewiele widać ze względu na słońce).

Za tydzień decyzja ws sędziego Marcina W.

Nadal nie ma decyzji Wydziału Dyscypliny PZPN w sprawie sędziego piłkarskiego Marcina W. (tutaj czytaj więcej na jego temat). Wrocławska prokuratura podejrzewa go o korupcję.

Spowiedź byłego prezesa Arki Gdynia

Do tej pory nie przyznawał się do zarzutów. Dzisiaj na zakończenie procesu w sprawie korupcji w jego klubie prezes Arki Gdynia (czytaj więcej tutaj) Jacek M. przyznaje, że jego klub kupował mecze. Pieniądze na ten cel miały iść od sponsorów i składek kibiców...

Zaskakująca wolta byłych piłkarzy Polaru Wrocław

Były piłkarz Zagłębia Lubin przyznaje się do udziału w ustawieniu meczu swojej drużyny sprzed sześciu lat z Polarem Wrocław. Zbigniew M. zgodził się na karę roku więzienia w zawieszeniu i grzywnę.

Zarzuty dla sędziego Marcina P.

Pięć zarzutów usłyszał dzisiaj sędzia piłkarski Marcin P. ze Śląska. Prokuratura Krajowa we Wrocławiu uważa, że w sezonach 2003/2004, 2004/2005 i 2005/2006 przyjął on około 30 tysięcy złotych łapówek podczas sędziowania meczów trzecioligowych oraz wręczył 9 tysięcy złotych łapówki.

Dziś mowy końcowe w procesie Fryzjera?

Niewykluczone, że już dzisiaj rozpoczną się mowy końcowe w procesie dotyczącym rzekomej korupcji w Arce Gdynia (czytaj więcej tutaj). Prokurator ma już przygotowane na dzisiaj swoje przemówienie.