czwartek, 5 marca 2009

Zaskakująca wolta byłych piłkarzy Polaru Wrocław

Były piłkarz Zagłębia Lubin przyznaje się do udziału w ustawieniu meczu swojej drużyny sprzed sześciu lat z Polarem Wrocław. Zbigniew M. zgodził się na karę roku więzienia w zawieszeniu i grzywnę.

Zaskakującą decyzję podjęli natomiast dwaj byli piłkarze wrocławskiego zespołu, którzy najpierw zgodzili się na wyrok bez procesu, a teraz zmieniają zdanie (a w pierwszym procesie zostali uniewinnieni - czytaj o tym więcej tutaj). Jacek S. i Tomasz R. -nie są w stanie oddać łapówki, jaką mieli przyjąć - 25 tysięcy złotych. A to był jeden z elementów kary. Ich proces i byłego piłkarza Śląska Wrocław Marka G. będzie się toczył osobno. Dojdzie, więc do absurdalnej sytuacji, gdy Zbigniew M. zostanie skazany za wręczenie łapówki Jackowi S. i Tomaszowi R., a ich proces będzie się dalej toczył. Choć nie jest to jakaś szczególna nowość, były już takie procesy.

Od śledztwa ws. korupcji w Polarze Wrocław (czytaj tutaj) rozpoczęło się wielkie śledztwo dotyczące ustawiania meczów ligowych. Zarzuty postawiono już w nim 190 osobom, a zamieszanych w proceder może być nawet kilkadziesiąt klubów.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!