wtorek, 15 listopada 2011

Akt oskarżenia ws. Kmity Zabierzów - szczegóły ustawionych meczów

Akt oskarżenia ws. korupcji w Kmicie Zabierzów trafił do sądu na początku października (czytaj tutaj). Przedstawiłem już listę oskarżonych, listę osób dobrowolnie poddających się karze (czytaj tutaj) i listę ustawionych meczów (czytaj tutaj). Teraz czas na szczegóły ustawionych meczów.

Na początku sezonu 2004/2005 Krzysztof F. - piłkarz Kmity nakłonił Kazimierza D. (były wiceprezes i sponsor Kmity) do składnia propozycji korupcyjnych sędziom i obserwatorom drużyn przeciwnych. Kazimierz D. z własnych pieniędzy finansował łapówki, a  Krzysztof F. składał propozycje korupcyjne.


Smuda przesłuchany w prokuraturze

Franciszek Smuda został przesłuchany we wrocławskiej Prokuraturze Apelacyjnej - dowiedział się blog Piłkarska Mafia.  Śledczy pytali obecnego trenera reprezentacji o ustawiony mecz Cracovii z Zagłębiem Lubin w maju 2006. 

Zawiadomienie o przestępstwie złożył Jan Tomaszewski, obecnie poseł PiS, który uważa, że Smuda powinien oddać premię, którą dostał za awans Zagłębia Lubin do Pucharu UEFA. Był on możliwy dzięki remisowi dolnośląskiej drużyny z Cracovią. Piłkarze Zagłębia kupili mecz od kilku zawodników z Krakowa za 100 tys. zł. (pisałem o tym więcej wczoraj).