poniedziałek, 9 maja 2011

Prokurator PZPN przesłuchuje oskarżonych o korupcję

Zgodnie z zapowiedziami rzecznik dyscyplinarny PZPN rozpoczął przesłuchania oskarżonych o ustawienie meczu Cracovii z Zagłębiem Lubin z sezonu 2005/2006. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu w tym miesiącu (szczegóły znajdziecie tutaj).

Wojciech Petkowicz nie chce jednak ujawnić żadnych szczegółów. Wiadomo jedynie, że przesłuchał do tej pory kilka osób związanych z Zagłębiem Lubin i nie ma wśród nich najbardziej znanego oskarżonego Łukasza Piszczka. Zawodnicy usłyszeli zarzuty dyscyplinarne. Nie zastosowano wobec nich jednak żadnych środków zapobiegawczych. Rzecznik nie chce jednak żadnych nazwisk. Zapowiada, że w najbliższych dniach zostaną przesłuchani oskarżeni związani z Cracovią.

Zagłębie kupuje mecze od Cracovii (czytaj tutaj)
Zagłębie ustawia mecz z Cracovią (czytaj
tutaj)
Zarzuty ws. meczu Zagłębia z ŁKS (czytaj
tutaj)
Zagłębie ustawia mecz z RKS Radomsko (czytaj
tutaj)
Czytaj - Jak miała ustawiać mecze Cracovia
Czytaj - Cracovia miała ustawić siedem meczów


 

Sąd Najwyższy rozpatrzy kasację od wyroku ws. Mariana Duszy

Sąd Najwyższy mimo śmierci Mariana Duszy, skazanego za ustawianie meczów Arki Gdynia, rozpatrzy kasację od wyroku. Termin posiedzenia nie został jednak nadal wyznaczony.

Posiedzenie ws. Roberta S. 17 czerwca

Gliwicki Sąd Rejonowy wyznaczył na 17 czerwca termin posiedzenia, na którym rozpatrzy wniosek o warunkowe umorzenie postępowania ws. byłego piłkarza miejscowego Piasta Roberta S. Nie ma jeszcze terminu rozpoczęcia procesu w głównym wątku.