piątek, 29 lipca 2011

"Czekamy na uzasadnienie wyroku"

"Czekamy na uzasadnienie wyroku" - powiedział PAP dyrektor kadry Konrad Paśniewski. To reakcja na dyskwalifikację Łukasza Piszczka za korupcję. 

Piszczek został zdyskwalifikowany przez WD PZPN na sześć miesięcy (czytaj tutaj). Wcześniej za udział w ustawieniu meczu Cracovii z Zagłębiem Lubin (0:0) w 2006 roku został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 100 tys. zł grzywny (czytaj tutaj).

"Czekamy na uzasadnienie wyroku, od tego czasu Łukasz będzie miał 14 dni na odwołanie się od decyzji" - powiedział PAP Konrad Paśniewski, który wraz z trenerem kadry narodowej Franciszkiem Smudą oraz prezesem PZPN Grzegorzem Latą przebywa w Brazylii. Tam w sobotę odbędzie się losowanie eliminacji mistrzostw świata 2014.  "Informację o dyskwalifikacji otrzymaliśmy ledwie kilka godzin temu. Teraz wiemy, na czym stoimy. Czy byliśmy zaskoczeni? Trochę tak, ale z drugiej strony braliśmy pod uwagę, że kara może być surowa. Na szczęście są jeszcze różne możliwości odwoławcze. Mam nadzieję, że wówczas weźmie się pod uwagę kilka ważnych czynników. Po pierwsze, Łukasz nie grał w tamtym spotkaniu. Poza tym to wciąż młody zawodnik, na dodatek bardzo ważny dla reprezentacji Polski" - podkreślił dyrektor kadry narodowej.

Korupcja w Zagłębiu Lubin

Piszczek i Mierzejewski zdyskwalifikowani! Kolejne kary za korupcję!

Kolejne kary za korupcję. Wydział Dyscypliny PZPN  zdyskwalifikował piłkarzy oskarżonych o ustawienie meczu Zagłębia Lubin z Cracovią Kraków w 2006 roku, decydującego o awansie do europejskich pucharów.