wtorek, 3 maja 2011

MKS Mława

MKS Mława to jeden z tych klubów, o których mniej mówi się przy okazji korupcji w polskim futbolu. Jednak są sygnały świadczące o tym, że także tam ustawiano mecze:
1 kwietnia 2016 B. sędzia Maciej H. skazany ws. MKS Mława
24 listopada 2015 - Zbigniew Ch. skazany za ustawianie meczów MKS
28 czerwca 2015 - Zbigniew Ch. oskarżony o ustawianie meczów MKS
18 sierpnia 2014 - Jak Grzegorz G. ustawiał mecz MKS - szczegóły
27 lipca 2014 - b. sędzia Mariusz S. skazany za udział w ustawianiu meczów MKS
20 lipca 2014 Grzegorz G. oskarżony o próbę wymuszenia pieniędzy od działacza MKS
16 lipca 2014 - Grzegorz G. oskarżony o ustawianie meczów MKS
23 kwietnia 2014 - b. sędzia skazany za próbę ustawienia meczu MKS
10 marca 2014 - akt oskarżenia ws. Sławomira B. - szczegóły ustawienia meczu MKS
16 stycznia 2014 - sędzia skazany za udział w próbie ustawienia meczów MKS Mława
31 grudnia 2013 - akt oskarżenia ws. próby ustawienia meczu MKS Mława
12 grudnia 2013 - sędzia oskarżony o udział w próbie ustawienia meczów MKS Mława
25 października 2013 - akt oskarżenia ws. ustawiania meczów MKS Mława
12 stycznia 2011 - z aktu oskarżenia gangu Fryzjera - kto pomagał MKS Mławie - czytaj tutaj.
4 stycznia 2011: z aktu oskarżenia gangu Fryzjera - jak MKS Mława ustawiał mecze - czytaj tutaj.

WYJAŚNIENIA OSKARŻONYCH:

Ryszard F. pseudonim Fryzjer (tu czytaj całe jego wyjaśnienia):
Z rozmów w środowisku wiem, że awans dla MKS Mława załatwiał człowiek o nazwisku (Wiesław) Ch. przy udziale i pomocy Grzegorza G. (warszawski sędzia). Nie wiem jak się pisze nazwisko Ch. On jest obserwatorem III ligi i prawdopodobnie prezesem sędziów na tamtym terenie (tutaj można zweryfikować te informacje - dpanek). Trzeba by to sprawdzić. O tym też mówił mi G. gdy kiedyś do mnie zadzwonił i chciał poprzez moją osobę dotrzeć do sędziego, który sędziował mecz Mławie. On wiedział kto będzie sędziował i chciał do tego sędziego dotrzeć. Ja nie znałem tego sędziego i mu nie pomogłem. To był jakiś sędzia z Kujawsko-pomorskiego. Z tego co wiem to ten Ch. osobiście rozmawiał z sędziami i wręczał im pieniądze.

Wyjaśnienia byłego opolskiego sędziego Mariusza S. 
Kolejny mecz to mecz Górnika Polkowice z MKS Mława 10 kwietnia 2005 roku. W tym meczu miałem propozycję także z drugiej strony. Zawsze było tak, że (Sławomir) B. i (Grzegorz) G. kazali mi siebie informować gdzie jadę na mecz. Wtedy zadzwoniłem również i przed tym meczem i poinformowałem G., że jadę na ten mecz. G. zadzwonił do mnie w sobotę, mecz był w niedzielę, i powiedział mi, że jak pomogę Mławie w zwycięstwie to dostanę 5 tys. zł. Nie mówił jakie kontakty on ma z Mławą. Zgodziłem się także. Mława jednak przegrała więc pieniędzy nie dostałem. G. dzwonił z numeru zastrzeżonego, nie wiem jakiego.

Kolejny mecz odbył się 16 października 2004 roku między Ruchem Chorzów a MKS Mława. Mecz wygrała Mława 1:0. O tym, że zostałem wyznaczony na ten mecz poinformowałem (warszawskiego sędziego) Grzegorza G. Tak jak mówiłem on kazał mi się informować o meczach w jakich będę sędziował. Zadzwoniłem do niego na telefon oficjalny. Dzwoniłem z jakiegoś telefonu na kartę. Na pewno nie dzwoniłem do niego z telefonu oficjalnego. G. później do mnie oddzwonił i powiedział, że z propozycją w sprawie tego meczu będzie do mnie dzwonił ktoś z MKS Mława. Faktycznie, o ile dobrze pamiętam, w piątek wieczorem zadzwonił do mnie jakiś mężczyzna. Nie przedstawił się, powiedział jedynie "dzień dobry MKS Mława z tej strony". Powiedział mi w tej rozmowie, że za pomoc w uzyskaniu trzech punktów przez Mławę dostanę 8 tys. zł. Chodziło o zwycięstwo dla Mławy. G. gdy ze mną rozmawiał także nie powiedział kto będzie do mnie dzwonił. Powiedział jedynie, że ktoś z Mławy. Mława ten mecz wygrała. Gdzieś 2-3 godziny po tym meczu zadzwonił do mnie ten sam mężczyzna i zapytał na jaki adres wysłać pieniądze. Ja mu podałem swój adres domowy. On powiedział mi, że wyśle przekaz pocztowy, ale nie wpisze swojego nazwiska a innej osoby. Faktycznie taki przekaz otrzymałem. Było tam wpisane jakieś nazwisko mężczyzny, ale nie pamiętam tego nazwiska i przekazu też już nie mam.

4 czerwca 2005 roku prowadziłem mecz o mistrzostwo II ligi MKS Mława - Widzew Łódź. Przed meczem w budynku klubowym spotkałem pana, który podał mi rękę i przedstawił się jako Zbigniew Ch. Był wtedy wiceprezesem MKS Mława. Powiedział do mnie: "To ja wtedy rozmawiałem z panem przez telefon, niech pan się nie boi bo ten przekaz już wyrzuciłem". Jemu Chodziło o mecz Ruchu Chorzów z MKS Mława z 16 października 2004. Ja już o tym meczu wyjaśniałem, nie pamiętałem nazwiska tego pana, od którego przekazem pocztowym dostałem pieniądze. Był to właśnie Zbigniew Ch.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!