piątek, 1 kwietnia 2016

Były sędzia Krzysztof S. skazany za ustawianie meczów Polonii Warszawa i Groclinu Grodzisk Wielkopolski

Nie chcieli długich procesów. Dzisiaj dobrowolnie poddali się odpowiedzialności karnej: były sędzia z Poznania Maciej H. i były arbiter z Tarnowa Krzysztof S. Wyrok nie jest prawomocny. Oskarżeni mają siedem dni na złożenie wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku.

Obaj zostali oskarżeni w czerwcu 2015. Dzisiaj miał się rozpocząć ich proces.

Maciejowi H. prokuratura zarzuciła udział w ustawieniu dwóch meczów (MKS Mława i Zagłębia Sosnowiec). Został skazany na rok i 2 miesiące więzienia w zawieszeniu na 3 lata, zakaz działalności w profesjonalnym futbolu przez 3 lata, 1,2 tys. grzywny. Musi też pokryć koszta i opłaty sądowe. Sąd orzekł też dozór kuratora.

Maciej H. podczas rozprawy przyznał się do popełnienia zarzuconych mi czynów i stwierdził, że nie ma nic do dodania do złożonych wcześniej wyjaśnień. Podtrzymał jednocześnie te, które złożył wcześniej.

Maciej H. jest też sądzony w procesie dotyczącym tzw. gangu Fryzjera. Został też skazany za udział w ustawianiu meczów Piasta Gliwice.  

Krzysztofowi S. prokuratura zarzuciła udział w ustawieniu czterech meczów (Wisły Płock, Polonii Warszawa oraz Groclinu Grodzisk Wielkopolski). Został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, przepadek 7 tysięcy złotych przyjętych korzyści majątkowych oraz 5 tys. zł grzywny. Sąd orzekł też dozór kuratora. Został natomiast zwolniony z kosztów i opłat sądowych. 

Krzysztof S. podczas rozprawy przyznał się do popełnienia zarzuconych mi czynów i odmówił składania wyjaśnień. Podtrzymał te co złożył wcześniej. 

Korupcja w Wiśle Płock - czytaj więcej

Krzysztof S. miał uczestniczyć w próbie ustawienia meczu Polonii Warszawa z Widzewem Łódź (10 kwietnia 2004). Ponieważ spotkanie zakończyło się remisem obiecanych 8 tys. nie dostał (więcej tutaj).

Korupcja w Polonii Warszawa- czytaj więcej

Krzysztof S. miał też uczestniczyć w próbie ustawienia meczu walczącego o awans do Pucharu UEFA Groclinu Grodzisk Wielkopolski z Amicą Wronki (7 maja 2004). Ponieważ jednak Groclin nie wygrał arbiter pieniędzy nie dostał (więcej tutaj)
oraz
w próbie ustawienia meczu Groclinu z Amicą rok później (16 kwietnia 2005). Krzysztof S. za ustawienie tego meczu dostał 7 tys. zł. 

Korupcja w Groclinie Grodzisk Wielkopolski - czytaj więcej

Krzysztof S. jest też sądzony w procesie dotyczącym tzw. gangu Fryzjera.


 

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!