czwartek, 14 kwietnia 2011

Trener Andrzej B. został wykluczony ze struktur PZPN

-->Decyzję podjął dzisiaj Wydział Dyscypliny PZPN.

Dwaj piłkarze Zagłębia Lubin zawieszeni

Dwaj piłkarze Zagłębia Lubin zawieszeni. Klub wydał dzisiaj komunikat w tej sprawie.

"W związku z ujawnionymi przypadkami korupcji w sporcie, tj. naruszeniem przepisów Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN par. 9 ust. 10 pkt. 2 oraz art. 296b par. 2 kodeksu karnego, jakiego dopuścili się piłkarze Zagłębia Lubin Panowie Michał Stasiak i Grzegorz Bartczak, Zarząd Spółki zawiesza wyżej wymienionych w prawach zawodników Klubu Zagłębie Lubin w trybie natychmiastowym do odwołania".

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy Zagłębia Michał Całkowski decyzja o zawieszeniu została podjęta przez władze klubu i obowiązuje do odwołania.

Przegląd Sportowy pisze, że według nieoficjalnych informacji zarząd Zagłębia, po konsultacji z prawnikami, zwolni obu zawodników dyscyplinarnie. Piłkarze nie mogą grać, treniować, nie będą też dostawać pensji i premii - pisze PS.

Michał S. został już oskarżony o udział w ustawieniu meczu Cracovii z Zagłębiem Lubin z maja 2006 roku. Wraz z kolegami miał się złożyć na łapówkę dla zawodników Cracovii. Za 100 tys. zł. łapówki kilku piłkarzy drużyny z Krakowa odpuściło spotkanie, a dzięki remisowi Zagłębie awansowało do Pucharu UEFA. Michał S.przyznał się do zarzutu i zgodził na dobrowolne poddanie karze: roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 40 tys. zł. grzywny i zwrotu 72,3 tys. zł. otrzymanej premii za awans do pucharu UEFA.

Z kolei Grzegorz B. dopiero usłyszał zarzut korupcji i udziału w ustawieniu meczu Cracovii z Zagłębiem. Ma być oskarżony w wątku dotyczącym kupowania meczów lubińskiego klubu w sezonie 2003/2004.

Ryszard C. z zarzutem korupcyjnym

Były piłkarz Ryszard Cz,. usłyszał zarzut korupcji - dowiedział się blog Piłkarska Mafia. Zawodnik został zatrzymany wczoraj przez wrocławską policję.

Jak się dowiedział blog Piłkarska Mafia - prokuratura podejrzewa, że były reprezentant Polski, a teraz skaut Wisły Kraków Ryszard Cz. uczestniczył w ustawieniu meczu Szczakowianki Jaworzno z Zagłębiem Lubin z 29 kwietnia 2004 roku. Spotkanie się zakończyło wynikiem 4:1 dla Szczakowianki. Ryszard C. grał wtedy w Szczakowiance, a trenerem tego klubu był zatrzymany dzisiaj przez wrocławskich policjantów Albin M. (obecnie koordynator grup młodzieżowych Cracovii). Ten drugi ma być przesłuchiwany prawdopodobnie dopiero w piątek. Ryszard C. został dzisiaj zwolniony, musi wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. zł.

Zarzuty w tej sprawie wcześniej już postawiono byłemu krakowskiemu sędziemu Piotrowi W. Miał on mieć zaproponowane 20 tys. zł. łapówki, jednak jak wynika z nieoficjalnych informacji blogu Piłkarska Mafia - dostał 8 tys. zł. Prokuratura nie ujawnia skąd pochodziły pieniądze na łapówkę. Nie wiadomo więc czy była to składka wśród zawodników, pieniądze pochodziły od działaczy klubowych czy np. pieniądze przekazali przedstawiciele innego klubu, któremu zależało na porażce Zagłębia. Zamieszany w ustawienie tego meczu może być też obserwator Konrad A., który miał dostać połowę z 8 tys. zł. łapówki (pisałem o tym tutaj). Niewykluczone jednak, że ujawnił on to przestępstwo i nie usłyszał zarzutu.


Akt oskarżenia ws. tzw. gangu Fryzjera. Wyjaśnienia sędziego Piotra W.


Jak podaje portal Sportowetemp.pl - Albin M. został dziś zatrzymany podczas treningu z młodzieżą na obiekcie Cracovii przy ul. Wielickiej. Zajęcia zostały przerwane, szkoleniowiec z funkcjonariuszami, którzy szukali go od wczoraj, udał się na przesłuchanie.


Albin M. zatrzymany przez policję

Policja zatrzymała dzisiaj byłego piłkarza, a obecnie trenera Albina M. Jutro zostanie zostaną doprowadzony do prokuratury - dowiedział się blog Piłkarska Mafia.

Natomiast wczoraj zatrzymano na terenie byłego województwa Śląskiego byłego piłkarza, który dzisiaj usłyszał zarzuty i został zwolniony do domu za poręczeniem majątkowym.

Albin M. był m.in. zawodnikiem Ruchu Chorzów, karierę piłkarską zakończył w 1989 roku grając w Polonii Sydney. Był trenerem m.in. Odry Wodzisław, Pogoni Szczecin, Polonii Warszawa i Cracovii.

Szczegóły sprawy znajdziecie tutaj.