piątek, 9 listopada 2012

Proces tzw. gangu Fryzjer: koniec czytania aktu oskarżenia.

Przez dwie rozprawy prokuratorzy Krzysztof Grzeszczak i Robert Tomankiewicz czytali 500 stron zarzutów postawionych oskarżonym m.in. o działanie w tzw. gangu Fryzjera. Dzisiaj zakończyli!

A to oznacza, że w poniedziałek (godz. 10.00) rozpocznie się przesłuchanie głównego oskarżonego - Ryszarda F. (na zdjęciu autorstwa Bej) Oczywiście o ile Fryzjer będzie chciał składać wyjaśnienia. Jeżeli nie zostaną odczytane te złożone w śledztwie (część z nich znajdziecie tutaj). I Fryzjer będzie musiał się do nich odnieść - podtrzymać lub odwołać.

Dzisiaj na rozprawę z 34 oskarżonych pojawił się tylko Ryszard F., który jest tymczasowo aresztowany. Fryzjer stwierdził, że chce uczestniczyć we wszystkich rozprawach. Oprócz niego było zaledwie kilku adwokatów i dziennikarzy. Można więc napisać, że śledczy czytali akt oskarżenia do pustej sali.

Kolejny zarzut dla b. obserwatora Romana D. Tym razem za Kaszubię Kościerzyna

Roman D. był już oskarżony o udział w ustawieniu meczu Miedzi Legnica (czytaj tutaj). Teraz b. obserwator PZPN z Poznania znowu dostał wezwanie do wrocławskiej Prokuratury Apelacyjnej.  

Były zawodnik RKS Radomsko zdyskwalifikowany za korupcję

Komisja Dyscyplinarna PZPN wymierzyła kolejną karę za korupcję.