piątek, 10 czerwca 2011

Skawinka Skawina

Skawinka Skawina to jeden z klubów, który miał być rzekomo zamieszany w korupcję. Oto informacje na ten temat, które pojawiły się w śledztwie dotyczącym korupcji w polskim futbolu. 

10 stycznia 2009 Andrzej B. ujawnia, że pomagał Skawince - czytaj.

Wyjaśnienia oskarżonych

Mariusz S. - były sędzia z Opola:
mecz z 28 sierpnia 2002 roku - Skawinka Skawina - Łada Biłgoraj 1:0. Dzwonił do mnie przed meczem Kamiński - kiedy dokładnie nie pamiętam. Dzwonił na komórkę, powiedział, że dzwonił do niego Jacek Pocięgiel żeby pomóc Skawince. Nie padła żadna kwota. Ja się zgodziłem na to. Przed meczem już na stadionie podszedł do mnie prezes Skalinki - Ireneusz Koszcz i powiedział, że mają symboliczne 600 zł na pomoc na ich rzecz. Mówił, że więcej nie mają. Zgodziłem się. Mecz był sędziowany to co na murawie. Asystentów nie wtajemniczałem w to. Z obserwatorem też nic nie było załatwione. Dał dobrą ocenę. Po meczu Koszcz przekazał mi obiecane 600 zł.Mecz z 12 kwietnia 2003 roku Polonia Przemyśl - Skawinka Skawina zakończył się wynikiem 0:1. Tutaj dzwonił do mnie parę dni przed meczem na komórkę Koszcz i powiedział, że jest 2 tys. za pomoc w wygranej Skawinki. Przyjałem tę propozycję - tj. sędziowałem to co było na murawie. Pieniądze przekazał mi po meczu Koszcz. Świadków przekazania tych pieniędzy nie było. Nie informowałem o sprawie asystentów. Z obserwatorem nic nie było załatwiane. Dał mi średnią notę.

Jacek Milewski unika więzienia?

Jacek Milewski nie stawił się na wezwanie do zakładu karnego. Do więzienia miał trafić 28 marca. Na ten dzień dostał wezwanie. 

Sąd Najwyższy wyznaczył termin kasacji

Sąd Najwyższy wyznaczył termin kasacji od wyroku ws. trzech skazanych za korupcję w Arce Gdynia. Posiedzenie zaplanowano na 27 lipca (godz. 10.30).