wtorek, 7 grudnia 2010

Jak ustawiała mecze Kotwica Kołobrzeg

Ryszard F. często wakacje spędzał w Kołobrzegu nad Bałtykiem. Nic więc dziwnego, że darzył sympatią miejscową trzecioligową Kotwice. Tak dużą, że postanowił drużynie tej pomóc w nieuczciwy sposób.

Fryzjer sympatią darzył też ówczesnego prezesa tego klubu Andrzej K.

261. Kaszubia Kościerzyna - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (2 listopada 2003)
Sędziował to spotkanie Zbigniew R.. Przed meczem dzwonili do niego prezes klubu i Ryszard F. i zabiegali o przychylne sędziowanie i obiecywali wysoką notę od obserwatora. Jednak podczas meczu Zbigniew R. podyktował karnego dla gospodarzy i Fryzjer oraz Andrzej K. nie byli zadowoleni z jego postawy. Nie przeszkodziło to jednak w wysokiej nocie - 8,5 od Wiesława Ch. z mazowieckiego ZPN. Fryzjerowi zależało bowiem na awansie tego arbitra.

262. Kotwica Kołobrzeg - Gwardia Koszalin 2:0 (13 marca 2004)

Sędzią tego spotkania znowu był Zbigniew R., którego "karierę" pilotował Ryszard F. (w sezonie 2003/2004 Fryzjer załatwiał temu arbitrowi wysokie oceny obserwatorów, by ten mógł awansować do II ligi. Dodatkowo wręczył "obsadowemu" Jerzemu G. 20 tys. zł. by przypieczętować awans swojego pupilka). Ten mecz był jednym z ważniejszych w trzecioligowej "karierze" Zbigniewa R. Obserwatorem tego spotkania był Marek D. z dolnośląskiego ZPN. Wszyscy trzej panowie na mecz pojechali razem. Fryzjer zapewnił sędziego, że jeżeli Kotwica wygra to dostanie notę 8,5, która da mu awans do drugiej ligi.
Przed meczem wszyscy trzej zjedli kolację i pili alkohol z prezesem Kotwicy. po wygranym meczu arbiter dostał od Andrzeja K. 500 zł. łapówki.

Korupcja w Kotwicy Kołobrzeg - kalendarium

Zawarty tu opis to ustalenia prokuratury, które dopiero zweryfikuje sąd.

W poprzednich odcinkach opisałem jak mecze ustawiały: Lech Poznań (czytaj tutaj), Widzew Łódź (czytaj tutaj), Cracovia (czytaj tutaj), Jagiellonia Białystok (czytaj tutaj), Arka Gdynia (czytaj tutaj), Górnik Polkowice (czytaj tutaj), Świt Nowy Dwór (czytaj tutaj), Pogoń Szczecin (czytaj tutaj), GKS Katowice (tutaj), Górnik Łęczna (czytaj tutaj), Podbeskidzie Bielsko - Biała (czytaj tutaj), Piast Gliwice (czytaj tutaj) Kujawiak Włocławek (czytaj tutaj i tutaj) i Zawisza Bydgoszcz (czytaj tutaj).

Czytaj listę oskarżonych w głównym akcie oskarżenia.
Czytaj listę oskarżonych, którzy dobrowolnie poddają się karze.


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!