środa, 23 lipca 2008

Powitanie Fryzjera: "cześć kurwiarzu"

Krzysztof W. – były obserwator PZPN przyznaje się do wzięcia dwóch łapówek od działaczy Arki Gdynia za „ustawienie” meczu z Zagłębiem Sosnowiec (03.09.2004) 2-1 i Polarem Wrocław (25.10.2003) 4-0. Łącznie była to kwota 12 tysięcy złotych. Pieniądze wręczał b. kierownik drużyny Wiesław K. To kolejny świadek, który potwierdza korupcję w klubie z Wybrzeża.


„Ja w tej chwili nie pamiętam już propozycji co do wysokości łapówek” - opowiadał b. obserwator. Przyznał, że to oskarżony Ryszard F. miał naciskać na niego by nie krzywdził (niską notą) prowadzącego jedno ze spotkań (skazanego już) sędziego Zbigniewa R. Przyznał, że nawet nie pamięta już wyników „ustawionych” spotkań. Zaznacza, że przesłuchania dla niego to duża trauma: „brało w nich udział dwóch prokuratorów i dwóch policjantów, a warunki aresztu urągały ludzkiej godności. Bałem się, że znowu trafię do aresztu”.

Były obserwator PZPN opowiedział też, że Ryszard F. „Fryzjer” dzwoniąc do niego mówił: „Cześć kurwiarzu. Tak prawie zawsze zaczynał. Ja chcę to wymazać z pamięci...” – dodał Krzysztof W.

p/s za pomoc w napisaniu tej relacji z procesu dziękuję Sylwii.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!