poniedziałek, 29 lipca 2019

Proces tzw. gangu Fryzjera. Dziś badania Ryszarda F.

Sąd Okręgowy we Wrocławiu wznowi dzisiaj proces ws. tzw. gangu Fryzjera. Dziś kontynuowane będą mowy końcowe. Przed rozprawą ma zostać jeszcze zbadany Ryszard F. pseudonim Fryzjer, domniemany szef piłkarskiego gangu.


Podczas poprzedniej rozprawy, 25 czerwca, kiedy sąd miał wysłuchać wystąpienia Ryszarda F. ten stwierdził, że ze względu na pogorszenie stanu zdrowia nie może uczestniczyć w procesie (CZYTAJ WIĘCEJ). Sędzia Mariusz Wiązek nie miał innego wyjścia i musiał uwzględnić wniosek w tej sprawie i zlecić sporządzenie opinii lekarskiej. Biegli psychiatrzy mają przebadać Fryzjera przed dzisiejszą rozprawą. 

Sędzia nie miał też innego wyjścia i musiał wyznaczyć obrońcę z urzędu, zastrzegł jednak, że jeżeli medycy uznają, że Ryszard F. nie utracił zdolności do obrony w tym procesie to adwokat zostanie wycofany. To ważne, bo wcześniej sąd nie zgodził się na ustanowienie obrońcy z urzędu dla Fryzjera ze względu na pogarszającą się sytuację finansową. Sąd uznał, że nie zachodzi taka przesłanka. 

Przyznanie obrońcy z urzędu mogłoby przedłużyć znacznie proces, bo adwokat mógłby chcieć zapoznać się z liczącymi tysiące stron aktami (CZYTAJ WIĘCEJ). Teraz też ma taką możliwość, ale mało prawdopodobne by prawnik chciał czytać akta przed badaniami biegłych. Ale kto wie...
A pierwszy z zarzutów w tym procesie już się przedawnił (CZYTAJ WIĘCEJ). 

 
Proces w tej sprawie rozpoczął się w listopadzie 2012 roku, a więc prawie siedem lat temu (CZYTAJ WIĘCEJ)!!  Czyli od rozpoczęcia procesu minęło prawie siedem lat, od sporządzenia aktu oskarżenia niemal dziewięć (CZYTAJ WIĘCEJ)! Początkowo w tej sprawie oskarżono ponad sto osób (CZYTAJ WIĘCEJ). Po skazaniu osób, które dobrowolnie poddały się karze sprawę podzielono na dwa procesy. Ten wątek, główny w śledztwie, który prowadzi sędzia Mariusz Wiązek trwa do dziś, a drugi, w którym oskarżono 24 byłych sędziów i obserwatorów PZPN zakończył się prawomocnym wyrokiem w 2015 roku (CZYTAJ WIĘCEJ), a więc 3,5 roku temu!!!
Pierwszy zatrzymany w tym śledztwie były sędzia piłkarski Antoni F. ze Stalowej Woli czeka na wyrok już od ponad 14 lat!!!! Został zatrzymany 20 maja 2005 na gorącym uczynku (CZYTAJ WIĘCEJ). Ryszarda F. zatrzymano 26 czerwca 2006 roku (CZYTAJ WIĘCEJ), czyli za niespełna miesiąc minie 13 lat! Z kolei byłego międzynarodowego sędziego, który miał jechać na Mistrzostwa Świata do RPA w 2010 roku zatrzymano na początku grudnia 2008 roku (CZYTAJ WIĘCEJ). Piotr R. - niegdyś gwiazda Lecha Poznań usłyszał zarzuty na początku lutego 2009 (CZYTAJ WIĘCEJ). Ponad 10 lat temu!! .

Zarzuty dla oskarżonych:
Zarzuty dla Ryszarda F. pseudonim Fryzjer - czytaj więcej 
zarzuty dla Łukasza B. - byłego sędziego z Krakowa
zarzuty dla Jana Ć. - byłego obserwatora PZPN z Katowic 
zarzuty dla Roberta D. - byłego masażysty Lecha Poznań
zarzuty dla Zygmunta Z. - byłego obserwatora PZPN z Przemyśla
zarzuty dla Tomasza P. - byłego sędziego z Częstochowy 
zarzuty dla Piotra R. - byłego piłkarza Lecha Poznań 
zarzuty dla Antoniego F. - byłego sędziego ze Stalowej Woli
zarzuty dla Marka R. - byłego sędziego z Piły 
Zarzuty dla Jacka G. - byłego sędziego międzynarodowego z Warszawy  
Zarzuty dla Grzegorza G. - byłego sędziego z Warszawy
Zarzuty dla Grzegorza G. - byłego sędziego międzynarodowego z Radomia
Zarzuty dla Macieja H. - byłego sędziego z Poznania  
Zarzuty dla Edwarda H. - byłego obserwatora PZPN ze Słupska

Zarzuty dla Radosława J. - byłego piłkarza Świtu Nowy Dwór Mazowiecki
Zarzuty dla Grzegorza K. - byłego sędziego z Poznania
Zarzuty dla Wita Ż. - byłego obserwatora PZPN z Warszawy  
Zarzuty dla Henryka K. - byłego działacza PZPN
Zarzuty dla Jerzego G. - byłego obserwatora PZPN ze Szczecina 
Zarzuty dla Adama K. - byłego sędziego z Poznania  

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!