poniedziałek, 12 grudnia 2016

Były piłkarz Zagłębia Sosnowiec Mariusz U. ukarany za korupcję

Komisja Dyscyplinarna PZPN orzekła wobec zawodnika karę 2 lat dyskwalifikacji w zawieszeniu na 3 lata. Orzeczenie zapadło 1 grudnia 2016. 

Mariusz U. musi też zapłacić karę dodatkową w wysokości 4 tysięcy złotych.

Były piłkarz Zagłębia Sosnowiec został skazany w lutym 2014 za ustawianie meczów tego klubu.

Korupcja w Zagłębiu Sosnowiec - kalendarium

Akt oskarżenia ws. Zagłębia Sosnowiec trafił do sądu w listopadzie 2012. Oskarżonych zostało 25 działaczy, piłkarzy, obserwatorów i sędziego.

Jak ustawiało mecze Zagłębie Sosnowiec - czytaj szczegóły z aktu oskarżenia

Do ustawiania meczów w Zagłębiu dochodziło, według prokuratury, w sezonach 2003/2004 i 2004/2005. Wysokość łapówek wynosiła od 500 do 7 tys. zł. Przekupywani byli niemal zawsze sędziowie i obserwatorzy, ale nie tylko. Śledczy wykryli, że w trzech przypadkach przekupiono piłkarzy innych drużyn: Rozwoju Katowice (czytaj tutaj), Walki Zabrze (czytaj tutaj) i Włókniarza Kietrz (czytaj tutaj).


Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała też 1 grudnia 2016 b. sędziego ze Szczecina Bogusława K. Orzeczono 2 lata dyskwalifikacji. Arbiter został skazany w lipcu 2014.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!