sobota, 6 października 2012

Wyroki za korupcję w Rozwoju Katowice!

Sąd w Sosnowcu skazał pięciu byłych piłkarz Rozwoju Katowice za korupcję. Wrocławska prokuratura apelacyjna oskarżyła zawodników w styczniu tego roku (nie pisałem o tym wcześniej).

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu w lutym 2012. Dotyczył dwóch meczów Rozwoju Katowice i jest jednym z wątków śledztwa ws. korupcji w Zagłębiu Sosnowiec (akt oskarżenia w głównym wątku powinien trafić do sądu jeszcze w tym roku).

Korupcja w Zagłębiu Sosnowiec

Piłkarze Rozwoju za 7 tys. zł sprzedali Zagłębiu Sosnowiec mecz z 14 kwietnia 2004. Zagłębie wygrało u siebie 3:0.  Z kolei 11 czerwca 2005 piłkarze Rozwoju mieli sprzedać za 4 tys. mecz Górnikiem Jastrzębie (4:1 wygrał u siebie Górnik).

Korupcja w Rozwoju Katowice - kalendarium
Korupcja w Górniku Jastrzębie - kalendarium

Za korupcje zostali już prawomocnie skazani byli piłkarze Rozwoju:
Krzysztof B. - 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata, zwrot 2,2 tys. zł przyjętej łapówki i 3,6 tys. zł grzywny (za ustawienie obu meczów). O jego zatrzymaniu pisałem tutaj.
Marek K.  - rok i cztery miesiące więzienia w zawieszeniu na 3 lata, zwrot 2,2 tys. zł przyjętej łapówki i 2,4 tys. zł grzywny (za ustawienie obu meczów).
Adam B. -  rok i cztery miesiące więzienia w zawieszeniu na 3 lata, zwrot 2,2 tys. zł przyjętej łapówki i 3,6 tys. zł grzywny (za ustawienie obu meczów).
Michał B. -  rok i cztery miesiące więzienia w zawieszeniu na 3 lata, zwrot 2,2 tys. zł przyjętej łapówki i 3,6 tys. zł grzywny (za ustawienie obu meczów).
Marcin P.  -  rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata, zwrot 800 zł przyjętej łapówki i 2 tys. zł grzywny (za ustawienie meczu Rozwoju z Górnikiem Jastrzębie).
Grzegorz R.  -  rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata, zwrot 1,4 tys. zł przyjętej łapówki i 2 tys. zł grzywny (za ustawienie meczu Rozwoju z Zagłębiem Sosnowiec).

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!