piątek, 9 grudnia 2016

Były prezes Polonii Bytom: jestem niewinny

Oskarżony o udział w ustawieniu meczu Damian B. - były prezes Polonii Bytom, a obecnie prezydent Bytomia złożył dzisiaj oświadczenie, w którym nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Nie doszło dzisiaj do spodziewanych mów końcowych w tym procesie.


Przed Sądem Rejonowym Poznań Grunwald zeznawał dzisiaj Ryszard F.  oskarżony o założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą ustawiającą mecze w polskim futbolu. Fryzjer nie przyznał się do udziału w ustawieniu meczu, w sprawie którego oskarżona jest jedna z osób siedząca na ławie oskarżonych w tym procesie.

 Korupcja w Polonii Bytom - kalendarium

Dziś też złożył oświadczenie oskarżony o udział w ustawieniu meczu Polonii Bytom jej były prezes. Stwierdził, że jest niewinny i zawnioskował o przesłuchanie jako świadka byłego działacza tego klubu Rudnickiego.

Dziś też zeznawał skazany już były prezes Kotwicy Kołobrzeg Andrzej K. 

Korupcja w Kotwicy Kołobrzeg - czytaj więcej

Z kolei prokurator Marek Kaczmarzyk wniósł o dołączenie do akt sprawy materiałów z procesu, w którym Ryszard F. jest oskarżony o założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

Kolejna rozprawa 27 stycznia.

W tym procesie jest 8 osób oskarżonych (3 sędziów, 2 obserwatorów PZPN, 2 trenerów i działacza) o udział w ustawianiu meczów.  Łącznie oskarżone w tym wątku były 22 osoby, ale część dobrowolnie poddała się odpowiedzialności karnej.

Proces rozpoczął się w kwietniu 2014. Do zarzutu nie przyznał się m.in. były reprezentacyjny bramkarz Piotr M. Akt oskarżenia trafił do sądu w październiku 2013.

 Na ławie oskarżonych zasiadają:
1. Andrzej K. - b. obserwator PZPN z kujawsko-pomorskiego (1 zarzut)
2. Włodzimierz B. - b. sędziemu z Łodzi  (1 zarzut)
3. Radosław T. - b. sędzia z Chocianowa (1 zarzut)
4. Piotr G.  - b. trener i zawodnik Chemika Bydgoszcz (2 zarzuty) - więcej na ten temat
5. Piotr M. - b. trenera Mieszka Gniezno (1 zarzut) - więcej na temat oskarżenia
6. Damian B.- b. prezesa Polonii Bytom (1 zarzut) - więcej na temat oskarżenia
7. Jacek K. - b. sędzia z Radomia (1 zarzut)
8. Janusz K. - b. obserwator PZPN (1 zarzut)

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!