środa, 3 października 2012

Byli piłkarze Włókniarza Kietrz oskarżeni!

Pięć osób oskarżonych o ustawienie meczu Zagłębia Sosnowiec z Włókniarzem Kietrz 29 maja 2004 (4:1). Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego w Sosnowcu. Łącznie oskarżonych zostało pięć osób.


Wśród oskarżonych jest Jacek Trzeciak - obecny trener Polonii Bytom (po zatrzymaniu zgodził się na podawanie swojego pełnego nazwiska). Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu zarzuciła mu paserstwo (pomocnictwo we wręczeniu łapówki). Miał pośredniczyć w ustawieniu spotkaniu między piłkarzem Zagłębia Sosnowiec, a trenerem Włókniarza Kietrz i dostać za to 500 zł - dowiedział się blog Piłkarska Mafia. Zawodnik jednak w tym spotkaniu nie grał bo był kontuzjowany.

korupcja we Włókniarzu Kietrz - kalendarium

Z aktu oskarżenia wynika, że inicjatywa kupienia meczu za 7 tys. zł wyszła ze strony piłkarza Zagłębia Sosnowiec Łukasza A. (nie został jeszcze oskarżony - prokuratura kończy śledztwo w tej sprawie). O pomoc miał on poprosić Jacka Trzeciaka. Według śledczych zawodnik Włókniarza przekazał numer telefonu swojego trenera Andrzeja J. (Andrzej J. i Jacek Trzeciak zostali zatrzymani pod koniec września 2011). Szkoleniowiec podzielił się propozycją korupcyjną ze swoimi piłkarzami. Prokuratura uznała, że na pewno w ustawieniu meczu wzięli udział i dostali po 500 zł: Jacek B. (obecnie gracz Polonii Bytom), Tomasz S. i Roman K.

Korupcja w Zagłębiu Sosnowiec - kalendarium

Śledczy badają teraz czy także inni zawodnicy Włókniarza nie wzięli za ten mecz łapówki.

Według prokuratury do zarzutów przyznali się:  Andrzej J., Jacek B., Tomasz S. i Jacek Trzeciak. Andrzej J. i Tomasz S. chcą wyroku bez procesu.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć