czwartek, 28 czerwca 2012

Powolny wrocławski sąd. Sprawa Fryzjera znowu odroczona

31 lipca miną 2 lata od dnia, w którym Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu wysłała akt oskarżenia ws. tzw. gangu Fryzjera (czytaj tutaj). Do tej pory proces się nie rozpoczął. Kolejne terminy są odraczane. 


Sąd Okręgowy we Wrocławiu wyznaczył termin rozpoczęcia procesu w tej sprawie dopiero w styczniu 2012 (czytaj tutaj). Wcześniej skazał tych co dobrowolnie poddali się karze, a sprawę podzielił na dwie części: oskarżonych o udział w gangu (czytaj tutaj) i pozostałych (ten proces prowadzony przez sędziego Tomasza Kaszycę przebiega w szybkim tempie - czytaj tutaj).
27 lutego proces się nie rozpoczął bo Ryszard F. wysłał zwolnienie lekarskie (czytaj tutaj). W marcu 2012 - gdy trwały próby uzyskania opinii biegłego na temat stanu jego zdrowia - Fryzjer znowu wniósł o odroczenie wykonania kary za korupcję w Arce Gdynia (czytaj tutaj).

Czytaj o tym jak Fryzjer rzekomo groził świadkowi.
Czytaj o tym jak Fryzjer witał się ze znajomymi.
Czytaj o tym jak zatrzymano Fryzjera.
Czytaj o tym kto broni Ryszarda F.
Czytaj o ustaleniach ws. "kariery" Fryzjera.
Czytaj o zeznaniach byłego prezesa Arki Gdynia obciążających Fryzjera.
Czytaj o tym jak Fryzjer odgrażał się dziennikarzom po uchyleniu aresztu.
Czytaj o dziennikarzach, z którymi kolegował się Fryzjer.

W połowie kwietnia Ryszard F. - domniemany szef gangu, który działał w strukturach polskiej piłki nożnej - znowu był chory (czytaj tutaj) i znowu proces odroczono. Sprawę także chorego Janusza Wójcika (oskarżonego o ustawianie meczów Świtu Nowy Dwór Mazowiecki) sąd wysłał do Warszawy (czytaj tutaj), a zdania nie zmienił nawet gdy okazało się, że b. trener reprezentacji do sądu nie może przyjechać bo jest zbyt chory, ale w siłowni na imprezę olimpijską się stawił (czytaj tutaj).

Czytaj wyjaśnienia Janusza Wójcika  b. trenera Świtu NDM
Korupcja w Świcie Nowy Dwór - kalendarium

Kolejny termin rozprawy 1 czerwca ponownie odwołany bo biegły nie zdążył z opinią (czytaj tutaj), a dzisiaj okazało się, że kolejny termin z 4 lipca znowu został odwołany. Biegły nie sporządził opinii bo jak pisze Gazeta Wrocławska na badania nie stawił się Fryzjer! Pytania o przedawnienie się sprawy więc znowu się pojawiają, bo nieoficjalnie blog Piłkarska Mafia dowiedział się, że nowy termin ma zostać wyznaczony dopiero po wakacjach. No cóż widocznie sędzia Mariusz Wiązek wybiera się na długą podróż...

Tymczasem jak się dowiedział blog Piłkarska Mafia zagrożony jest także proces ws. korupcji w Piaście Gliwice (czytaj tutaj) bo oskarżony także w tej sprawie Fryzjer wniósł o jego odroczenie.

Korupcja w Piaście Gliwice - kalendarium 

Akt oskarżenia w tej sprawie został wysłany przez wrocławską prokuraturę do sądu w grudniu 2010 (czytaj tutaj).

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!