środa, 5 lipca 2017

Maciej Szczęsny: Michniewicz powinien wyjaśnić 711 połączeń z „Fryzjerem”

Po ostatnich doniesieniach o szansach Czesława Michniewicza na objęcie stanowiska trenera reprezentacji polskiej młodzieżówki portal Futbolfejs poprosił o komentarz Macieja Szczęsnego. Były bramkarz reprezentacji chce wyjaśnień od byłego trenera Lecha Poznań ws. jego kontaktów telefonicznych z Ryszardem F. pseudonim Fryzjer - według prokuratury założyciela i szefa gangu, który działał przez lata w polskim futbolu. 


Zeznania Czesława Michniewicza z prokuratury

- Uważam, że byłoby dobrze, zanim Czesiek zostanie trenerem młodzieżówki, żeby zwołał konferencję prasową i wyjaśnił kwestię rozmów z „Fryzjerem”. A później byłoby dobrze gdyby do tego odniósł się również PZPN - mówi Maciej Szczęsny, który kiedyś wręczył Czesławowi Michniewiczowi koszulkę z telefonem i liczbą "711". I dodaje -  jeśli w młodzieżówce źle by Cześkowi poszło – pojawią się złośliwe komentarze „nie ma telefonów, to i nie ma wyników”.

czytaj jak Lech Poznań mecze ustawiał  

Czesław Michniewicz zgłosił się do prokuratury na początku lutego 2009. Złożył zeznania, które można przeczytać na naszym blogu. Żadnych zarzutów w tym śledztwie mu nie postawiono. Prowadzący śledztwo prokurator Robert Tomankiewicz przypomina dziś, że nie znaleziono żadnych dowodów pozwalających na postawienie zarzutów.

Czytaj wyjaśnienia b. piłkarza Lecha Poznań Piotra Reissa
Czytaj wyjaśnienia b. piłkarza Lecha Poznań Zbigniewa W. 
Czytaj wyjaśnienia b. masażysty Lecha Poznań Roberta D. 
Czytaj wyjaśnienia Ryszarda F. pseudonim Fryzjer  

Decyzja ws. obsadzenia stanowiska trenera reprezentacji Polski U21 ma zapaść 7 lipca. Na koniec jeszcze polecam felieton Darka Tuzimka - jednego z niewielu dziennikarzy sportowych w Polsce, którzy tematu korupcji nie odpuszczają i  nie zapominają.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!