czwartek, 29 czerwca 2017

Burmistrz Janikowa skazany za udział w ustawianiu meczów. Kara - 40 tys. zł grzywny

Wyrok ws. Andrzeja Brzezińskiego ogłosił dzisiaj Sąd Rejonowy w Inowrocławiu. Orzekł karę 40 tys. zł grzywny. Wyrok nie jest prawomocny. 

Prokurator Marek Kaczmarzyk chciał roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 10 tys. zł grzywny oraz 3 lat zakazu działalności w profesjonalnym futbolu. Sąd orzekł tylko karę grzywny, ale uznał burmistrza za winnego.

Prawomocny wyrok skazujący może zakończyć karierę samorządową Andrzeja Brzezińskiego, który jest burmistrzem Janikowo od 1990! Już po oskarżeniu, podczas procesu, wygrał w pierwszej turze wybory w 2014.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu w grudniu 2010 (czytaj tutaj). Prokuratura postawiła Andrzejowi Brzezińskiemu 23 zarzuty korupcyjne. Proces miał się rozpocząć w połowie marca 2011 (czytaj tutaj), jednak został kilka razy odroczony, i ostatecznie udało się odczytać akt oskarżenia dopiero w czerwcu 2011 (czytaj tutaj). Jednak wkrótce po tym zachorowała sędzia, która później przeszła na urlop macierzyński, a sprawę zawieszono (czytaj tutaj). Ostatecznie wyznaczono nowego sędziego.  

Korupcja w Unii Janikowo - kalendarium

Andrzej Brzeziński jest oskarżony o udział w ustawianiu meczów Unii Janikowo. Początkowo częściowo przyznawał się do zarzutów, później jednak odrzucił oskarżenia. 


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!