poniedziałek, 13 czerwca 2011

Rozpoczął się proces Andrzeja Brzezińskiego

Do trzech razy sztuka. Przed inowrocławskim sądem rejonowym rozpoczął się dzisiaj proces byłego członka zarządu Unii Janikowo Andrzeja Brzezińskiego. 


Jak pisze Gazeta Pomorska - obrońcy burmistrza Janikowa próbowali odroczyć rozprawę ze względu na nieścisłości związane z wyciągami rozmów telefonicznych. Sędzia nie uwzględnił wniosku obrońców burmistrza, a brakujące billingi rozmów - wychodzących i przychodzących z telefonu Andrzeja Brzezińskiego - zostaną uzupełnione.

Andrzej Brzeziński nie przyznał się do zarzutów, odmówił też odpowiedzi na pytania prokuratora Marka Kaczmarzyka.

Z kolei Express Bydgoski cytuje samego oskarżonego: "mogłem domyślać się, że coś się dzieje. Ale szczegółów korumpowania sędziów nie znałem. Nigdy nie byłem świadkiem dawania pieniędzy, ani ich nie dawałem".

W swoich wyjaśnieniach Brzeziński mówił też, że początkowo przyznał się do części zarzutów bo chciał uniknąć aresztu.

Kolejna rozprawa 2 sierpnia. Zeznawać mają dwaj najważniejsi działacze Unii, których zeznania mocno obciążyły burmistrza.

Andrzej Brzeziński jest oskarżony o udział w ustawianiu meczów Unii. Początkowo częściowo przyznawał się do zarzutów, później jednak odrzucił oskarżenia.

W drugiej połowie czerwca dojdzie do dwóch rozpraw w innym procesie ws. korupcji w Unii Janikowo. Przesłuchani mają zostać świadkowie. 

Korupcja w Unii Janikowo

Czytaj o oskarżeniu o korupcję burmistrza Janikowa
Czytaj o rozpoczęciu procesu ws. Unii Janikowo
Czytaj o pierwszych wyrokach ws. Unii Janikowo
Czytaj listę ustawionych meczów Unii Janikowo

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!