środa, 28 czerwca 2017

W czwartek koniec procesu burmistrza Janikowa Andrzeja Brzezińskiego?

Sąd Rejonowy w Inowrocławiu ma w czwartek (29.06.2017) zakończyć proces Andrzeja Brzezińskiego - b. członka zarządu Unii Janikowo. Jest on oskarżony o udział w ustawianiu meczów.

Jeżeli rzeczywiście w czwartek proces się zakończy to mowy końcowe wygłoszą prokurator, oskarżony i jego obrońca, a sąd będzie miał tydzień na ogłoszenie w wyroku. Jednak takie zapowiedzi pojawiały się już w styczniu tego roku, a proces się nie zakończył.

Akt oskarżenia w sprawie Andrzeja Brzezińskiego - burmistrza Janikowa trafił do sądu ponad siedem lat temu (!!) w grudniu 2010 (czytaj tutaj). Pierwszy proces rozpoczął się w czerwcu 2011 (czytaj tutaj). Po kilku miesiącach jednak sędzia zachorowała, a następnie przeszła na urlop macierzyński i sprawę zawieszono (czytaj tutaj). Kolejny proces rozpoczął się w sierpniu 2012 i trwa do dziś.

Andrzej Brzeziński, obecnie burmistrz Janikowa, jest oskarżony o udział w ustawianiu meczów Unii. Zarzucono mu udział w 23 przestępstwach. Początkowo częściowo przyznawał się do zarzutów, później jednak odrzucił oskarżenia. 

Korupcja w Unii Janikowo - kalendarium

Tymczasem zapadły już prawomocne wyroki ws. pozostałych  oskarżonych ws. Unii Janikowo

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!