środa, 11 stycznia 2017

Proces Andrzeja Brzezińskiego trwa dalej. Koniec w lutym?

Mimo oczekiwań Sąd Rejonowy w Inowrocławiu nie zakończył w poniedziałek (9 stycznia) procesu Andrzeja Brzezińskiego - b. członka zarządu Unii Janikowo. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 7 lutego. 

Proces miał się zakończyć w poniedziałek, ale prokuratura dostarczyła do sądu jeszcze kolejne materiały, z którymi musi zapoznać się obrona burmistrza Janikowa. Jeżeli 7 lutego nie będzie nowych wniosków dowodowych sąd zakończy proces i udzieli głosu stronom.

Akt oskarżenia w sprawie Andrzeja Brzezińskiego - burmistrza Janikowa trafił do sądu ponad sześć lat temu (!!) w grudniu 2010 (czytaj tutaj). Pierwszy proces rozpoczął się w czerwcu 2011 (czytaj tutaj). Po kilku miesiącach jednak sędzia zachorowała, a następnie przeszła na urlop macierzyński i sprawę zawieszono (czytaj tutaj). Kolejny proces rozpoczął się w sierpniu 2012 i trwa do dziś.

Andrzej Brzeziński, obecnie burmistrz Janikowa, jest oskarżony o udział w ustawianiu meczów Unii. Zarzucono mu udział w 23 przestępstwach. Początkowo częściowo przyznawał się do zarzutów, później jednak odrzucił oskarżenia. 

Korupcja w Unii Janikowo - kalendarium

Tymczasem zapadły już prawomocne wyroki ws. pozostałych  oskarżonych ws. Unii Janikowo


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!