piątek, 23 czerwca 2017

Korupcja w Zagłębiu Lubin, Grzegorz Niciński zeznaje w procesie Janusza K.

Sąd Rejonowy Wrocław - Krzyki prowadzi drugi proces Janusza K. - b. szkoleniowca i kierownika drużyny.  To ostatni oskarżony o udział w ustawieniu meczów Zagłębia Lubin, który nie usłyszał jeszcze prawomocnego wyroku. Orzeczenie w jego sprawie zostało uchylone we wrześniu 2016. Miał uczestniczyć we wręczeniu aż 200 tys. zł łapówki!

Grzegorz Niciński potwierdził w środę (21.06.2017) swoje wyjaśnienia ze śledztwa obciążające Janusza K. Były zawodnik Zagłębia Lubin został skazany w styczniu 2012

Kolejna rozprawa w sierpniu.

Janusz K. został oskarżony w grudniu 2011. Pierwszy, uchylony później wyrok, zapadł w lipcu 2015. Szkoleniowiec został skazany na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu, ale od wyroku się odwołał. Nowy proces rozpoczął się w grudniu 2016.

Korupcja w Zagłębiu Lubin - kalendarium 

Janusz K. jest oskarżony o to, że w czerwcu 2004 w Lubinie, Piotrkowie Trybunalskim i innych miejscowościach na terenie kraju, działając wspólnie i porozumieniu z Jerzym F., Andrzejem Sz., Grzegorzem N., Ireneuszem K. i innym zawodnikami Zagłębia Lubin udzielił Zdzisławowi L. i innym zawodnikom RKS Radomsko jako uczestnikom profesjonalnych zawodów sportowych o mistrzostwo II ligi piłkarskiej obietnicy korzyści majątkowej, a następnie wręczył korzyść majątkową w wysokości 200 tys. złotych, w zamian za nieuczciwe zachowania zawodników RKS, podczas rozegranego 6 czerwca 2004 meczu tej drużyny z Zagłębiem Lubin, mogące mieć wpływ na wynik tych zawodów, polegające na nie podejmowaniu sportowej rywalizacji podczas tego spotkania przez zawodników z Radomsko i zapewnienia zwycięstwa klubowi z Dolnego Śląska, a tym samym korzystnego wyniku sportowego dla tego klubu w tym meczu i w sezonie 2003/2004.

Korupcja w RKS Radomsko - kalendarium 

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!