niedziela, 15 listopada 2015

Jest apelacja od wyroku ws. ustawiania meczów Zagłębia Lubin


Odwołania od wyroków skazujących złożyło 5 z 10 skazanych. Sąd Okręgowy we Wrocławiu nie wyznaczył jeszcze terminu rozpatrzenia apelacji. 

Korupcja w Zagłębiu Lubin - kalendarium

Wśród skazanych jest obecny piłkarz Piasta Gliwice Jakub Sz. oraz grający w poprzednim sezonie w Cracovii Mateusz Ż. (obecnie Pogoń Siedlce). Oni obaj odwołują się od wyroku, podobnie jak Artur J. (w poprzednim sezonie piłkarz Znicza Pruszków), Rafał P. i Janusz K.  
Nie odwołał się natomiast najsurowiej skazany były trener i prezes Zagłębia Jerzy F.  Wyrok 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat uprawomocnił się. prokurator Krzysztof Grzeszczak mimo, że domagał się kary bezwzględnego pozbawienia wolności nie apeluje od kary. Śledczy nie złożył zresztą odwołania od żadnego z 10 wyroków.

Mowa końcowa prokuratora Krzysztofa Grzeszczaka - czytaj więcej
Szczegóły zarzutów - czytaj więcej

Wyroki uprawomocniły się także wobec: Roberta K., Wojciecha O., Marcina P. i Tomasza S.


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!