czwartek, 22 czerwca 2017

Janusz Wójcik znowu nie dotarł do wrocławskiego sądu. Wysłał zwolnienie

Wrocławski Sąd Okręgowy, który prowadzi od pięciu lat proces ws. tzw. gangu Fryzjera wezwał dzisiaj na świadka Janusza Wójcika. Były trener reprezentacji został skazany za udział w ustawianiu meczów Świtu Nowy Dwór Mazowiecki


Jednak zamiast świadka, sąd otrzymał zwolnienie lekarskie. Lekarz stwierdził, że Wójcik, który niedawno otrzymał ponownie licencję na trenowanie, nie może zjawić się w sądzie.
To kolejna próba przesłuchania Wójcika. W ubiegłym roku trener pomylił dzień, w którym miał się stawić w sądzie.

Korupcja w Świcie Nowy Dwór - kalendarium
Czytaj wyjaśnienia b. trenera Świtu NDM Janusza Wójcika 

To w tym tygodniu druga rozprawa, na której nie stawił się żaden z wezwanych świadków. Proces trwa już pięć lat i prokuratorzy są coraz bardziej zaniepokojeni, bo w lipcu przyszłego roku zaczną się przedawniać pierwsze zarzuty (minie 15 lat od popełnienia zarzucanych oskarżonym czynów).

Dzisiaj sąd odczytał zeznania sześciu świadków, którzy przebywają poza granicami kraju lub są poważnie chorzy (m.in. Grzegorza S., Marcina N. i Aleksandra S.). Na kolejnych rozprawach sąd  wraz z adwokatami i prokuratorami będzie musiał rozważać, których świadków ponownie wezwać, a których zeznania można odczytać, tak by zakończyć ten proces jeszcze w tym roku. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 4 lipca

Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do sądu w lipcu 2010. Proces trwa do dziś. Na ławie oskarżonych zasiada 31 osób, m.in. Ryszard F. pseudonim Fryzjer oskarżony o założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą działającą w polskim futbolu, pierwszy zatrzymany w tej sprawie b. sędzia Antoni F., pierwszy polski zawodowy sędzia Grzegorz G., były znany piłkarz Lecha Poznań Piotr R. czy dawna gwiazda Canal Plus, b. działacz PZPN Wit Ż.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!