środa, 21 czerwca 2017

Nie udało się zakończyć procesu b. właściciela ŁKS Łódź

Mimo oczekiwań Sąd Rejonowy Wrocław - Śródmieście nie zakończył dzisiaj kolejnego procesu ws. ustawiania meczów. Wśród oskarżonych jest były prezes ŁKS Łódź i siedmiu byłych sędziów.


Dzisiaj miał być przesłuchany ostatni świadek, a później mowy końcowe mieli wygłosić prokurator, oskarżeni i ich obrońcy. Świadek, którego przesłuchanie wnioskował prokurator Robert Tomankiewicz nie stawił się jednak w sądzie. Sąd miał problemy też z ustaleniem miejsca jego zamieszkania. Dzisiaj jeden z obrońców stwierdził jednak, że wie na jaki adres można wysłać świadkowi wezwanie. Co ciekawe oskarżyciel zgodziłby się na odczytanie zeznań świadka ze śledztwa by skrócić proces, ale na razie takiej decyzji sąd nie wydał. A termin następnej rozprawy wyznaczył dopiero na 6 września - a więc za ponad 2 miesiące!

Proces w tej sprawie ruszył w maju 2016. Był to przedostatni akt oskarżenia w wielkim śledztwie dotyczącym korupcji w polskim futbolu.
Oskarżeni to:
1. Andrzej K. - b. sędzia z Częstochowy - 5 zarzutów dotyczących ustawiania meczów (skazany za udział w ustawianiu meczów Arki Gdynia, oskarżony ws. tzw. gangu Fryzjera - proces trwa)
2. Artur R. - b. sędzia z Warszawy - 3 zarzuty dotyczące ustawiania meczów
3. Marcin P. - b. sędzia ze Szczecina - jeden zarzut dotyczący ustawiania meczu (oskarżony ws. tzw. gangu Fryzjera - proces trwa);
4. Daniel G. - 5 zarzutów dotyczących ustawiania meczów ŁKS Łódź, którego był właścicielem
5. Dariusz W. - b. sędzia asystent - 2 zarzuty dotyczące ustawiania meczów
6. Janusz B. - b. sędzia asystent  (skazany w procesie dotyczącym tzw. gangu Fryzjera)
7. Grzegorz G. - b. sędzia asystent - 5 zarzutów dotyczących ustawiania meczów (oskarżony o udział w ustawianiu meczów Piasta Gliwice - proces trwa)
8. Piotr A.  (skazany za udział w ustawianiu meczów Arki Gdynia);

Korupcja w ŁKS Łódź - czytaj więcej

Akt oskarżenie ws. 12 osób wpłynął do sądu w czerwcu ubiegłego roku. Dotyczył ustawienia lub próby ustawienia 33 meczów. Cztery osoby dobrowolnie poddały się odpowiedzialności karnej i zostały już skazane.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!