wtorek, 25 listopada 2014

Korupcja w polskim futbolu. Oskarżeni wygrywają wybory

PKW ogłosiła oficjalne wyniki wyborów samorządowych. W pierwszych turach swoje wybory wygrali dwaj oskarżeni o udział w ustawianiu meczów: Damian B. na prezydenta Bytomia oraz Andrzej Brzeziński na burmistrza Janikowa.


Damian B. w pierwszej rundzie wygrał wybory. Został oskarżony w październiku 2013. Wrocławska prokuratura postawiła mu jeden zarzut dotyczący ustawienia meczu Polonii Bytom, której był prezesem. Proces w tej sprawie trwa przed poznańskim sądem. Do ostatniej rozprawy doszło 14 listopada - dwa dni przed wyborami.

Korupcja w Polonii Bytom - czytaj więcej

Także Andrzej Brzeziński w pierwszej rundzie wygrał wybory. Były członek zarządu Unii Janikowo został oskarżony w grudniu 2010. Prokuratura postawiła mu 23 zarzuty korupcyjne. Proces w tej sprawie dalej trwa...

 Korupcja w Unii Janikowo - czytaj więcej

Świetny wynik w Gdyni uzyskał kandydat PSL Janusz Kupcewicz - były piłkarz reprezentacji, czytelnikom bloga Piłkarska Mafia znany z artykułu o tym jak woził koperty z pieniędzmi od Arki Gdynia.Prokuratura nie postawiła mu zarzutów bo opisywane zdarzenia miały miejsce przed 1 lipca 2003.

Korupcja w Arce Gdynia - czytaj więcej

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!