piątek, 21 listopada 2014

PZPN bezradne wobec Janusza Wójcika

Kilka tygodni temu Zbigniew Boniek postraszył Janusza Wójcika odpowiedzialnością za jego wywiad prasowy. Były trener reprezentacji sugerował w nim, że w PZPN dalej zatrudnione są osoby zamieszane w korupcję. 

Zbigniew Boniek, według informacji ze strony związku chciał  by postępowanie dyscyplinarne doprowadziło do ujawnienia nazwisk, o których wspominał Janusz Wójcik, bądź do zaprzestania przez byłego trenera publicznych pomówień, których adresatem jest piłkarska federacja (czytaj więcej tutaj).

Dziś na stronie PZPN pojawił się komunikat o zakończeniu postępowania Komisji dyscyplinarnej ws. Janusza Wójcika:. Komisja postanowiła uznać odpowiedzialność trenera Janusza Wójcika oraz odstąpić od wymierzenia kary w sprawie dotyczącej wypowiedzi prasowych trenera.

Wcześniej, jak się dowiedział blog Piłkarska Mafia, Wójcik odmówił rzecznikowi dyscyplinarnemu ujawnienie nazwisk osób, o których mówił w wywiadzie dla Polska The Times.

Zbigniew Boniek - prezes PZPN na Twitterze, na pytania blogu Piłkarska Mafia, jak ocenia orzeczenie KD, odpisał: pan JW ma dyskwalifikację do konca 2016,po dziwnych wywiadach,zawsze mowi to samo-)) nic nie mowiłem,wywiad nie aut. 


Czytaj wyjaśnienia b. trenera Świtu NDM 

Korupcja w Świcie Nowy Dwór - kalendarium

Janusz Wójcik w październiku został skazany za ustawianie meczów Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Przyznał się do zarzutów i dobrowolnie poddał odpowiedzialności karnej.


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  


Lista ustawionych meczów  

Zobacz nasz profil na Facebooku  
Zobacz nasz profil na Twitterze    


Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc przeczytałeś/przeczytałaś ten artykuł do tego miejsca bo to zastanów się czy nie warto kliknąć kilka razy więcej w reklamy.