wtorek, 30 września 2014

Boniek chce postępowania ws. Wójcika. Były trener reprezentacji odmawia informacji

Ostatnie wywiady z Januszem Wójcikiem, byłym trenerem reprezentacji, oskarżonego o ustawianie meczów Świtu Nowy Dwór Mazowiecki zbulwersowały Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN wystąpił do rzecznika dyscyplinarnego PZPN o wszczęcie postępowania wyjaśniającego.

Jak czytamy na stronie PZPN - wniosek prezesa ma na celu wyjaśnienie pomówień i insynuacji kierowanych przez Janusza Wójcika w kierunku PZPN. Były selekcjoner reprezentacji w publicznych wypowiedziach stwierdza, że w piłkarskiej federacji w dalszym ciągu są zatrudnione osoby, które mają za sobą korupcyjną przeszłość. Mając na uwadze powyższe fakty, prezes Zbigniew Boniek polecił rzecznikowi dyscyplinarnemu zbadanie tej sprawy i wszczęcie postępowania dyscyplinarnego. Ma ono doprowadzić do ujawnienia nazwisk, o których wspomina Janusz Wójcik, bądź do zaprzestania przez byłego trenera publicznych pomówień, których adresatem jest piłkarska federacja.

Jak się dowiedział blog Piłkarska Mafia - postępowanie wyjaśniające w tej sprawie zostało już wszczęte, ale ponieważ Janusz Wójcik w ubieglotygodniowej rozmowie telefonicznej z Adamem Gilarskim - rzecznikiem dyscyplinarnym PZPN odmówił przekazania informacji na temat osób z PZPN, które rzekomo miały być zamieszane w korupcję (a o których mówił w wywiadzie dla Polska The Times), sprawa zostaje przekazana do prowadzenia Komisji Dyscyplinarnej PZPN.

Czytaj wyjaśnienia b. trenera Świtu NDM 

Korupcja w Świcie Nowy Dwór - kalendarium


Janusz Wójcik w tym miesiącu przyznał się przed wrocławskim sądem do korupcji i dobrowolnie poddał odpowiedzialności karnej. Wyrok ma zostać zatwierdzony 9 października. Szkoleniowiec ma postawione 15 zarzutów (tutaj znajdziecie je wszystkie)

Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  

Zobacz nasz profil na Facebooku  
Zobacz nasz profil na Twitterze    


Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc przeczytałeś/przeczytałaś ten artykuł do tego miejsca bo to zastanów się czy nie warto kliknąć kilka razy więcej w reklamy.