poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Nowe postępowanie dyscyplinarne ws. Piotra Reissa

Komisja Dyscyplinarna PZPN wszczęła nowe postępowanie dyscyplinarne ws. Piotra Reissa. Poprzednia kara została uchylona przez Najwyższą Komisję Odwoławczą.

NKO zleciła KD przeprowadzenie dodatkowych dowodów, najprawdopodobniej chodzi o przesłuchanie nowych świadków, których komisja już wezwała.


Korupcja w Lechu Poznań - czytaj więcej

Piotr Reiss został ukarany za korupcję 6 lutegoPiotr Reiss zaraz po tym orzeczeniu w specjalnie wydanym oświadczeniu nie przyznał się do zarzutów. Kara została uchylona 19 marca.

Prokuratorski akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu we Wrocławiu w lipcu 2010.  Proces trwa.
Piłkarz został zatrzymany w lutym 2009  i usłyszał trzy zarzuty.  Kolejorz szybko zawiesił swojego zawodnika, a później nie przedłużył z nim kontraktu. Reiss trafił do Warty Poznań, ale wrócił do Lecha. Zakończył karierę piłkarską w ubiegłym sezonie. Jest teraz doradcą zarządu klubu ds. sportowych.

Wyjaśnienia Roberta D. - byłego masażysty Lecha Poznań
  
Wyjaśnienia Zbigniewa W. - byłego piłkarza Lecha Poznań

W grudniu 2013 ukarany za korupcję został Zbigniew Wójcik - inny były piłkarz Lecha Poznań. W czerwcu 2010 WD PZPN na wniosek rzecznika dyscyplinarnego uznał, że Lech nie będzie karany za korupcję bo gra na licencji Amiki Wronki.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!