czwartek, 6 lutego 2014

Piotr Reiss ukarany za korupcję! "Będę się odwoływał"

Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała dzisiaj za korupcję w Lechu Poznań ikonę tego klubu Piotra Reissa. Orzeczono karę 2 lat dyskwalifikacji w zawieszeniu na 3 lata.

Reiss musi też zapłacić 35 tys. zł kary pieniężnej. Kara nie jest prawomocna, może się od niej odwołać. Byłego piłkarza na ogłoszeniu orzeczenia nie było. Jego pełnomocnik wnosił wcześniej o niekaranie swojego klienta. Sam Piotr Reiss w specjalnie wydanym oświadczeniu nie przyznaje się do zarzutów.

Korupcja w Lechu Poznań - czytaj więcej

Uznaliśmy, że zarzuty, który postawiła mu wrocławska prokuratura, mają swoje uzasadnienie, dlatego nie musieliśmy czekać na wyrok sądu, by orzec winę pana Reissa w rozumieniu przepisów obowiązujących w PZPNmów Przeglądowi Sportowemu szef Komisji Dyscyplinarnej Mikołaj Bednarz.

- Piotr Reiss zaangażował się w szkolenie młodzieży, chce dużo zrobić dla rozwoju piłki, dlatego należy mu się szansa i stąd kara tylko w zawieszeniu połączona jednak z dotkliwą sankcją finansową mówi Przeglądowi Sportowemu rzecznik związkowy Adam Gilarski.

Piotr Reiss skomentował już orzeczenie na swoim blogu
Jestem zaskoczony informacją, która pojawiła się na stronie PZPN odnośnie kary nałożonej przez Wydział Dyscypliny PZPN. Nie zostałem o niej dotychczas poinformowany. Od sprawy będę się odwoływał.

Prokuratorski akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu we Wrocławiu w lipcu 2010.  Proces trwa.
Piłkarz został zatrzymany w lutym 2009  i usłyszał trzy zarzuty.  Kolejorz szybko zawiesił swojego zawodnika, a później nie przedłużył z nim kontraktu. Reiss trafił do Warty Poznań, ale wrócił do Lecha. Zakończył karierę piłkarską w ubiegłym sezonie. Jest teraz doradcą zarządu klubu ds. sportowych.

Wyjaśnienia Roberta D. - byłego masażysty Lecha Poznań
  
Wyjaśnienia Zbigniewa W. - byłego piłkarza Lecha Poznań

W grudniu 2013 ukarany za korupcję został Zbigniew Wójcik - inny były piłkarz Lecha Poznań. W czerwcu 2010 WD PZPN na wniosek rzecznika dyscyplinarnego uznał, że Lech nie będzie karany za korupcję bo gra na licencji Amiki Wronki.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!