czwartek, 7 lipca 2016

Proces Fryzjera odroczony po raz trzeci

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście musiał dzisiaj po raz kolejny odroczyć rozpoczęcie procesu 20 osób oskarżonych o udział w ustawianiu meczów. Dobrowolnej odpowiedzialności karnej poddał się jeden z oskarżonych.
Sąd skazał dzisiaj byłego sędziego ze Stalowej Woli Antoniego F. (napiszę na ten temat osobny artykuł). Ponieważ wyrok wydawał sędzia, który do tej pory zajmował się tą sprawą to wyznaczony musi zostać kolejny przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości. Stąd nowego terminu rozpoczęcia procesu nie ma. Podczas rozprawy prokurator Robert Tomankiewicz poinformował także, że o dobrowolne poddanie się karze starał się także b. sędzia z Piły Marek R. Ale nie doszło w tym przypadku do uzgodnienia wysokości kary.   

Akt oskarżenia dotyczy ustawiania meczów następujących klubów: Ruch Chorzów, Groclin Grodzisk Wielkopolski, Polonii Warszawa, Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, Podbeskidzia Bielsko - Biała, Zagłębia Lubin, GKS Bełchatów, Kotwicy Kołobrzeg, Radomiaka Radom, MKS Mława, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Zagłębia Sosnowiec i Wisła Płock Znalazło się w nim 39 meczów (wszystkie znajdziecie tutaj)


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!