czwartek, 7 lipca 2016

Prezydent Lubina chce abolicji dla Łukasza Piszczka. Apel do prezesa KGHM

Prezydent Lubina chce abolicji dla skazanego w procesie cywilnym Łukasza Piszczka. Pisze list do prezesa KGHM. Tę sensacyjną informację podało Radio Wrocław. 


Do listu Roberta Raczyńskiego do Krzysztofa Skóry dotarł dziennikarz Radia Wrocław Andrzej Andrzejewski. Oto jego treść:

Jak podaje Radio Wrocław - prezes KGHM jest zaskoczony formułą listu. Zapowiada, że odpowie prezydentowi pisemnie. O abolicji raczej nie może być mowy. Tym bardziej, że - jak informuje biuro prasowe holdingu - Łukasz Piszczek już kilka tygodni temu wpłacił odszkodowanie na konto klubu.

Cały artykuł Andrzeja Andrzejewskiego z Radia Wrocław 

Wyrok w procesie cywilnym Zagłębie Lubin kontra byli piłkarze zapadł w grudniu 2015.  Skazani zostali dwaj byli zawodnicy - Łukasz Piszczek i Michał Chałbiński.

Czytaj wyjaśnienia Łukasza Piszczka ze śledztwa

Sprawa dotyczy ustawienia meczu Cracovia - Zagłębie Lubin z maja 2006. Piłkarze z Lubina kupili to spotkanie od zawodników z Krakowa za 100 tys. zł. Remis dawał im awans do Pucharu UEFA.

Korupcja w Zagłębiu Lubin - kalendarium 

Wszyscy oskarżeni o ustawienie tego spotkania zostali już skazani.

Zagłębie zostało ukarane trzema minusowymi punktami i 300 tys. zł grzywny.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!