czwartek, 21 stycznia 2016

Koniec procesu. Łukasz P. i Michał Ch. muszą zapłacić Zagłębiu Lubin

Zagłębie Lubin wygrywa proces z dwoma byłymi piłkarzami skazanymi za udział w ustawieniu meczu dolnośląskiej drużyny z Cracovią. Wyrok został ogłoszony 18 grudnia 2015. 


To oznacza, że zapewne już wiadomo czy wyrok jest prawomocny czy też któraś ze stron odwołała się od orzeczenia (nie było by nic dziwnego gdyby apelacje złożyli byli zawodnicy Zagłębia).

Korupcja w Zagłębiu Lubin - kalendarium 

Zagłębie Lubin wydało oświadczenie ws. wygranego wyroku: 
Decyzją Sądu Okręgowego w Legnicy Wydział I Cywilny Łukasz Piszczek i Michał Chałbiński zostali zobowiązani do przekazania na rzecz Zagłębia Lubin S.A. 300 tysięcy złotych wraz z odsetkami.  Zagłębie Lubin domagało się zadośćuczynienia od zawodników w związku z karą nałożoną na klub przez Wydział Dyscypliny PZPN po meczu z Cracovią w 2006 roku. Legnicki sąd uznał, że bezpośrednią przyczyną były działania obu piłkarzy. Proces był elementem realizowanego przez Zagłębie Lubin programu „Zero tolerancji dla korupcji”. W poprzednich latach spółka podjęła zdecydowane działania w kierunku usunięcia z klubu wszystkich osób, które miały jakikolwiek związek z zachowaniami korupcyjnymi oraz dochodzenie od nich zadośćuczynień.

Wyjaśnienia Łukasza P. ze śledztwa

Sprawa dotyczy meczu Cracovia - Zagłębie Lubin z maja 2006. Piłkarze z Lubina kupili to spotkanie od zawodników z Krakowa za 100 tys. zł. Remis dawał im awans do Pucharu UEFA.

Wszyscy oskarżeni o ustawienie tego spotkania zostali już skazani, także P. i Ch.
Zagłębie zostało ukarane trzema minusowymi punktami i 300 tys. zł grzywny.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!