piątek, 22 maja 2015

Były reprezentant Polski Radosław M. ukarany za przekupstwo sportowe

Surowe kary dla dwóch były piłkarzy GKS Bełchatów. Komisja dyscyplinarna wymierzyła kary bez zawieszenia!

Radosław M., który zakończył już karierę piłkarską (zagrał 15 meczów w kadrze) został ukarany 1,5 roczną dyskwalifikacją. Ma zarzut udziału w ustawieniu 22 meczów.
Komisja ukarała też Dariusza P. (obecnie piłkarz Rakowa Częstochowa) rokiem i ośmioma miesiącami dyskwalifikacji. Miał zarzut udziału w ustawieniu 29 meczów.

Kary nie są prawomocne. Komunikat o karach pojawił się dzisiaj na stronie PZPN.

Korupcja w GKS Bełchatów - kalendarium

Obaj piłkarze zostali oskarżeni o udział w ustawianiu meczów we wrześniu ubiegłego roku. Proces Radosława M. rozpoczął się 5 maja. Dariusz P. został skazany w listopadzie 2014

Decyzji o ukaraniu Dariusza P. nie komentuje na razie jego klub. Rzecznik Rakowa Radek Baran ograniczył się do krótkiej informacji: o decyzji Komisji Dyscyplinarnej dowiedzieliśmy się z mediów. Żadne pismo w tej sprawie nie wpłynęło do naszego klubu. Obecnie badamy całą sytuację i na razie powstrzymujemy się od dalszych komentarzy.

Wieczorem pokpić z orzeczenia Komisji Dyscyplinarnej postanowił na Twitterze Radosław M.:
Radosław M. nie odniósł się jednak do samego faktu, że został uznany (na razie nieprawomocnie) przez KD PZPN za winnego przekupstwa sportowego.

Dzień później (sobota - 23.05) były piłkarz wydał oświadczenie - tu znajdziecie jego treść.

Ukaranych dyscyplinarnie za korupcję w GKS Bełchatów zostało już dziewięć osób. Oprócz Dariusza P. i Radosława M.były trener Mariusz K., który usłyszał najsurowszą karę - 5 lat dyskwalifikacjib. drugi trener Marek P., piłkarze Jacek K. i Aleksander P. , były bramkarz Łukasz S. , Marcin Ch. oraz Łukasz G.
Ukarany został też sam klub.

Pod koniec lutego rzecznik dyscyplinarny PZPN ostrzegł, że oskarżeni, którzy nie poddadzą się dobrowolnie karze dyscyplinarnej za korupcję będą karani dyskwalifikacjami bez zawieszenia.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!