piątek, 27 lutego 2015

Były bramkarz GKS Bełchatów ukarany za korupcje

Komisja dyscyplinarna PZPN ukarała byłego bramkarza GKS (a obecnie Floty Świnoujście) za udział w ustawianiu meczów tego klubu. W listopadzie 2014 Łukasz S. został skazany przez sąd.

KD ukarała Łukasza S. rokiem dyskwalifikacji w zawieszeniu oraz 10 tys. zł kary pieniężnej. Zawodnik dobrowolnie poddał się karze. Komunikat w tej sprawie ukazał się dzisiaj na stronie PZPN.

Korupcja w GKS Bełchatów - kalendarium

Piłkarz został oskarżony we wrześniu 2014. Dobrowolnie poddał się karze i został skazany w listopadzie ubiegłego roku.

Do tej pory dyscyplinarnie za korupcję w GKS Bełchatów ukarani zostali: b. drugi trener Marek P., piłkarze Jacek K. i Aleksander P. oraz były trener Mariusz K., który usłyszał najsurowszą karę - 5 lat dyskwalifikacji


Tymczasem 4 marca Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN zajmie się natomiast odwołaniami od kary za korupcję wobec GKS Bełchatów, które złożyli przedstawiciele klubu i rzecznik dyscyplinarny. Klub chce obniżenia kary, natomiast rzecznik dyscyplinarny PZPN nie chce ujawnić treści swojego odwołania. GKS został ukarany w grudniu 2014 karą 500 tys. zł. 

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze  

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Na pewno warto więc kliknąć!