środa, 4 marca 2015

Kara dla GKS Bełchatów za korupcję prawomocna!

Przedstawiciele GKS Bełchatów i rzecznik dyscyplinarny PZPN wycofali swoje odwołania od kary dyscyplinarnej za ustawianie meczów przez ten klub. Sprawa spadłą więc z obrad Najwyższej Komisji Odwoławczej. 

NKO miała się zajmować odwołaniami dzisiaj, jednak jak dowiedział się blog Piłkarska Mafia, odwołania wycofano. Dlatego NKO umorzyło postępowanie w tej sprawie.
GKS chciał złagodzenia kary dyscyplinarnej orzeczonej w grudniu. Komisja dyscyplinarna PZPN ukarała klub karą pieniężną w wysokości 500 tys. zł. Treść odwołania rzecznika dyscyplinarnego nie została ujawniona, ale można było się domyślać, że chciał surowszej kary. Wcześniej zamieszane w korupcję kluby karano np. dyskwalifikacjami lub ujemnymi punktami.

Rzecznik prasowy GS Bełchatów Michał Antczak w ten sposób komentował wycofani odwołania: 
Podjęcie decyzji o wycofaniu swojego odwołania od orzeczenia Komisji Dyscyplinarnej PZPN z 18 grudnia 2014 roku Zarząd GKS “Bełchatów” S.A. podjął po analizie bieżącej sytuacji. Kwestia argumentacji pozostaje w gestii Zarządu.
Korupcja w GKS Bełchatów - czytaj więcej

Akt oskarżenia ws. korupcji w GKS Bełchatów trafił do sądu we wrześniu 2014. Oskarżeni mieli ustawić lub próbować ustawić 31 meczów. 11 z 29 oskarżonych, którzy poddali się dobrowolnej odpowiedzialności karnej, zostało już skazanych.

Ukaranych dyscyplinarnie za korupcję zostało już pięć osób: były trener Mariusz K., który usłyszał najsurowszą karę - 5 lat dyskwalifikacjib. drugi trener Marek P., piłkarze Jacek K. i Aleksander P. oraz były bramkarz Łukasz S.
Pod koniec lutego rzecznik dyscyplinarny PZPN ostrzegł, że oskarżeni, którzy nie poddadzą się dobrowolnie karze dyscyplinarnej za korupcję będą karani dyskwalifikacjami bez zawieszenia.

Proces 18 oskarżonych, którzy nie poddali się dobrowolnie karze za korupcję w GKS, ma ruszyć 24 marca.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!