środa, 25 lutego 2015

Będą surowe kary za korupcję dla ligowców?!

Antek Bugajski wraca dzisiaj w Przeglądzie Sportowym do tematu korupcji w polskim futbolu. Chwalebne to bo ostatnio ten temat rzadko pojawia się w mediach.

Rzeczni dyscyplinarny PZPN ostrzega w artykule Bugajskiego, że piłkarze oskarżeni o ustawianie meczów GKS Bełchatów, którzy dobrowolnie nie poddadzą się karze muszą się liczyć z bezwzględnymi dyskwalifikacjami i to jeszcze przed prawomocnym wyrokiem sądowym.  Wśród tych zawodników, jak podaje Przegląd Sportowy, są Łukasz G. z Wisły Kraków, Krzysztof P. z Cracovii, Dariusz P., jesienią gracz Podbeskidzia Bielsko Biała oraz Robert K. z Floty Świnoujście.

Korupcja w GKS Bełchatów - kalendarium

Piłkarze zostali oskarżeni we wrześniu 2014. 11 z 29 osób zostało skazanych w listopadzie ubiegłego roku. Proces pozostałych ma ruszyć w marcu.

Lista osób dobrowolnie poddających się odpowiedzialności karnej

Lista ustawionych meczów GKS

Oświadczenie Łukasza G.: jestem niewinny

Do tej pory dyscyplinarnie za korupcję w GKS Bełchatów ukarani zostali: b. drugi trener Marek P., piłkarze Jacek K. i Aleksander P. oraz były trener Mariusz K., który usłyszał najsurowszą karę - 5 lat dyskwalifikacji

Tymczasem 4 marca Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN zajmie się natomiast odwołaniami od kary za korupcję wobec GKS Bełchatów, które złożyli przedstawiciele klubu i rzecznik dyscyplinarny. Klub chce obniżenia kary, natomiast rzecznik dyscyplinarny PZPN nie chce ujawnić treści swojego odwołania. GKS został ukarany w grudniu 2014 karą 500 tys. zł. 
Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!