czwartek, 9 kwietnia 2015

Dwa lata dyskwalifikacji w zawieszeniu dla Łukasza G.

Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała dzisiaj piłkarza Wisły Kraków za udział w ustawianiu meczów GKS Bełchatów. Zawodnik dobrowolnie poddał się karze dyscyplinarnej jednocześnie nie przyznając się do korupcji!

Kara dyskwalifikacji została zawieszona (najprawdopodobniej) na 3 lata. Dodatkowo Łukasz G, oskarżony we wrześniu ubiegłego roku przez wrocławską prokuraturę, musi zapłacić 80 tys. zł grzywny.

Korupcja w GKS Bełchatów - kalendarium

Łukasz G. jest oskarżony o udział w ustawieniu 30 meczów. Jego proces jeszcze się nie rozpoczął. W procesie karnym Łukasz G. nie przyznał się do zarzutów i zapewne stąd jego stanowisko w KD PZPN. Jednak regulamin komisji pozwala na poddanie się karze bez przyznania się do winy.


 Oświadczenie w sprawie kary wobec Łukasza G. wydała Wisła Kraków:
Zarząd Wisły Kraków SA otrzymał dziś informację, że zawodnik Wisły Kraków – Łukasz Garguła dobrowolnie, bez przyznawania się do winy, poddał się odpowiedzialności dyscyplinarnej przed właściwymi organami dyscyplinarnymi PZPN. Jednocześnie Łukasz Garguła oświadczył, że będzie dowodził swej niewinności w postępowaniu karnym w Sądzie Rejonowym w Bełchatowie. Zarząd Wisły Kraków SA podejmie stosowne decyzje w tej sprawie po zakończeniu postępowania sądowego.


Oświadczenie wydał też Łukasz G.:
Informuję, że w dniu dzisiejszym dobrowolnie bez przyznawania się do winy, poddałem się odpowiedzialności dyscyplinarnej przed właściwymi organami dyscyplinarnymi PZPN. Powodem takiej mojej decyzji była grożąca w przypadku sporu sankcja bezwzględnej dyskwalifikacji oraz potrzeba  szybkiego zakończenia postępowania dyscyplinarnego przed PZPN i skupienia się na wykonywanej przeze mnie pracy. Jednocześnie ponownie informuję, że jestem niewinny i będę to udowadniał przed Sądem Rejonowym  w Bełchatowie  w toczącym się postępowaniu karnym”.


Ukaranych dyscyplinarnie za korupcję w GKS Bełchatów zostało już pięć osób: były trener Mariusz K., który usłyszał najsurowszą karę - 5 lat dyskwalifikacjib. drugi trener Marek P., piłkarze Jacek K. i Aleksander P. oraz były bramkarz Łukasz S.

Pod koniec lutego rzecznik dyscyplinarny PZPN ostrzegł, że oskarżeni, którzy nie poddadzą się dobrowolnie karze dyscyplinarnej za korupcję będą karani dyskwalifikacjami bez zawieszenia.Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!