środa, 12 maja 2010

Eugeniusz K. oskarżony

Były wiceprezes PZPN do spraw organizacyjnych został oskarżony przez wrocławską prokuraturę apelacyjną. Eugeniuszowi K. grozi nawet do 10 lat więzienia.


Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął dzisiaj do Sądu Okręgowego w Katowicach - dowiedział się blog Piłkarska Mafia. Prokuratura zarzuciła byłemu wpływowemu działaczowi piłkarskiemu udaremnienie egzekucji komorniczej przeciwko GKS Katowice w latach 2001 - 2005. Chodzi o gigantyczną kwotę prawie 10,5 miliona złotych. Eugeniusz K. miał działać wspólnie i w porozumieniu ze skazanym już (dobrowolnie poddał się karze) byłym szefem GKS Piotrem D.
Sprawa dotyczy unikania płatności wierzytelności komorniczych przez ten klub. PZPN - decyzją Eugeniusza K. - pieniądze należne GKS z praw medialnych, reklamowych i transferowych przekazywał w sposób, który uniemożliwiał egzekucję komorniczą wobec wierzycieli. Poszkodowanych w tej sprawie jest ponad 60 osób!

PZPN, według prokuratury, stracił na takim działaniu ponad 1,8 mln. zł. Pieniądze te zajął na koncie związku I Urząd Skarbowy w Katowicach (tu reakcja związku na decyzję fiskusa).

Według śledczych za decyzję w tej sprawie odpowiadał Eugeniusz K. Były wiceprezes nie przyznał się w czasie śledztwa do zarzutów i zapewnił, że działał dla ratowania pogrążonego w kłopotach finansowych, zasłużonego dla polskiej piłki, klubu GKS Katowice.

W tym śledztwie zarzuty usłyszeli także inni wysocy działacze piłkarscy, m.in. były prezes Michał Listkiewicz (czytaj tutaj) oraz były sekretarz generalny PZPN Zdzisław K. (czytaj tutaj). Zarzuty mają postawione też byli właściciele Widzewa Łódź. I tego klubu dotyczy jeszcze toczące się śledztwo.

W wątku dotyczącym niegospodarności w PZPN zarzuty usłyszeli także:
były właściciel Widzewa Andrzej P. (czytaj tutaj)
były właściciel Widzewa Andrzej G. (czytaj tutaj)
byłemu prezesowi Widzewa Jackowi D. (czytaj tutaj)

Mój komentarze w tej sprawie znajdziecie na moim nowym blogu na portalu polskieradio.pl

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!