wtorek, 29 listopada 2016

Apelacja Fryzjera odroczona do stycznia

Wrocławski Sąd Okręgowy odroczył do  stycznia wydanie wyroku w procesie apelacyjnym Ryszarda F. pseudonim Fryzjer.  Dzisiaj przemawiał obrońca Fryzjera, który chce uniewinnienia swojego klienta. 


Na sali sądowej nie było samego Fryzjera. Sąd po wysłuchaniu mowy adwokata, uznał, że sprawa jest skomplikowana i odroczył wystąpienie prokuratora Roberta Tomankiewicza na styczeń. Nie podał jednak konkretnej daty rozprawy.

Ryszard F. został w grudniu 2015 skazany za udział ustawianiu meczów Piasta Gliwice
Sąd Rejonowy Wrocław - Śródmieście wymierzył karę 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat, 20 tys. zł grzywny, przepadek 25 tys. zł przyjętych korzyści majątkowych.

Korupcja w Piaście Gliwice - kalendarium 

Ta sprawa ciągnie się od grudnia 2010, kiedy to akt oskarżenia ws. Piasta Gliwice został przesłany do sądu. Oskarżonych zostało 15 osób

To był drugi wyrok Ryszarda F. 

Ryszard F. został także oskarżony w dwóch innych procesach, m.in. o założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą działającą w polskim futbolu.


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!